Film senaryosu başka, bu başka!

Tarık Tufan'ın yeni filmi bu günlerde senaryolaştırılmaya başlanacaktı. Bugünlerde bir de belgesel çalışması içerisinde olduğu haberi geldi..

Film senaryosu başka, bu başka!

Tarık Tufan’la uzun uzadıya bir söyleşi geçtiğimiz aylarda sitemizde yayınlanmıştı. Söyleşide Tarık Tufan’a Meksika Sınırı’ndan Kafa Dengi’ne, sinemadan edebiyata kadar birçok konuda sorular sorulmuş ve cevaplar sitemiz takipçilerine, Tarık Tufan okuyucularına sunulmuştu.

Tarık TufanMerak derecesi yüksek bir proje

O söyleşide sinemayla ilgili yeni bir projeleri olup olmadığı sorusuna Tarık Tufan, “üzerinde konuştuğumuz bir hikâye var, yaza doğru senaryolaştırmayı düşünüyoruz” cevabını vermişti. Yani hikâye bu günlerde senaryolaştırılmaya başlanmış olmalı diye düşünüyordum ki Tarık Tufan’dan bir açıklama geldi. Bu açıklamanın önce bahsi geçen film projesiyle ilgili olduğunu düşündüm. Fakat Tarık Tufan’ın açıklamasında bir belgesel çalışmasından söz ediliyordu.

Biraz şaşırdım. Ne belgeseli acaba dedim Tufan’ın üzerinde çalıştığı. Üstelik biraz ilginç bir şey rica ediyordu Tufan. Kendi mesleğinde profesyonelleşmiş  fakat sonra herhangi bir sebepten o işi bir kenera bırakmış hayallerinin peşine düşmüş insanlar arıyordu. Türkiye’de bu tür insanlara ulaşmış. Ancak yurt dışında da böyle insanlarla iletişim kurmak istiyormuş.

Tarık Tufan ulaşılmaz biri değil

Biraz düşününce belgeselin içeriğiyle ilgili bir takım fikirler oluştu kafamda. En azından bir şirket CEO’sunun bütün o yüksek maaşlı, lüks, konforlu hayatını bırakıp diyelim ki dağcı oluşunu ve bunun arkasındaki insani sebepleri irdeleyen bir belgesel… Böyle şeyler… Hoş göründü gözüme. Ne diyelim… Tarık Tufan aradığı özellikte insanlara ulaşsın ve bu belgeseli kültür dünyamıza katsın… Çevresinde de bu tür tanıdığı-bildiği insanlar olan varsa bir şekilde Tarık Tufan’a ulaşsın. Bizden haberdar etmesi…

Tarık Tufanla röportajlarımızdan baızları: Halid b. Velid'i 30 kere okudum Tarık Tufan'ın yeni filmi neyin nesi? , Zarifoğlu'nun elinden tutmalı

 

 

Abdüssamed Bilgili merak içinde bekliyor

Yayın Tarihi: 21 Mayıs 2010 Cuma 13:08 Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2010, 08:34
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nobahari
Nobahari - 12 yıl Önce

İşte bu çok iyi oldu !

banner26