Esir İsrail askerine Kur'an okudu!

İHH'nın Mavi Marmara gemisinde hatırı sayılır bir seviyede temsil edilen Gerçek Hayat dergisi, bu hafta arşivlik bir sayıya imza atmış.

Esir İsrail askerine Kur'an okudu!

İHH’nın, insanî yardım amacıyla Gazze’ye gönderdiği Mavi Marmara gemisinde hatırı sayılır bir seviyede temsil edilen Gerçek Hayat bu hafta arşivlik bir sayıya imza atmış. Mavi Marmara’da Gerçek Hayat’ı temsilen Ortadoğu muhabiri Adem Özköse (ki Adem’in etkisi İsrail’in O’nu bırakmak istememesinden bellidir), derginin eski imtiyaz sahibi Türker Saltabaş ve Gerçek Hayat’ta yayınlanan röportajlarıyla tanıdığımız Ebubekir Kurban vardı.

Esir askere Kur’an okuduAdem Özköse

Bu hafta “Gazze artık kan kardeşimiz” kapağıyla çıkan dergi, tam 8 sayfasını röportajlara ayırmış. Bu röportajlar Adem Özköse, Türker Saltabaş, Ebubekir Kurban ve Vakit gazetesinden Ahmet Can Karahasanoğlu ile yapılmış. Aslında röportajların hepsi ayrı bir haber konusu ama ben önemli yerlerine değineceğim. Adem Özköse: “Oğlumun adının Ahmet Yasin olduğunu duyunca şoke oldular” diyor. Ayrıca Mahmut Efendi’nin bağlılarından bir müridin, esir askerlerden birinin yüzünü okşayarak Kur’an okuduğunu ve bunu askerin sakinleşmesi için, korkusunun geçmesi için yaptığını anlatıyor.

Gerçek HayatHapishanede gardiyanları kafalamışlar

Türker Saltabaş, Pensilvanya’dan gelen mesajın “baskı” sonucu geldiğine inanmak istediğini söylüyor ve gemide yaşananları kendi penceresinden anlatıyor. Ebubekir Kurban ise, İsrail’in “beceriksiz ve korkak” olduğunu ilk defa bu kadar yakından gördüğünü anlatıyor. Önüne helikopterden düşen askerin korkudan tir tir titrediğini anlatıyor Kurban. Hapishanede gardiyanları kafaladıklarını ve sigara temin edebildiklerini ekliyor.

Ahmet Can Karahasanoğu ise operasyonun Tayyip Erdoğan’dan intikam almak için yapıldığını söylüyor. Yaşadıklarının “V for Vendetta” filminden bir sahneyi hatırlattığını, hücre deneyiminin kirlerinden arınmak için gayet faydalı bir deneyim olduğunu söylüyor.

Hülasa Gerçek Hayat bu hafta kaçırılmaması gereken bir sayı hazırlamış. Göz atmakta fayda var.

 

Cesur Küçük haber etti

Yayın Tarihi: 12 Haziran 2010 Cumartesi 14:14 Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2010, 00:43
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
çiçek...
çiçek... - 12 yıl Önce

ALLAH razı olsun tüm büyüklerimizden arkadaşlarımızdan.
gemidekiler, "biz"di.
biz hep gemideydik.
çünkü ümmetiz elhamdulillah.

suveyda
suveyda - 12 yıl Önce

evet gerçekten çok önemli bir sayı olmuş.şimdiden arşivime aldım herkese tavsiye ederim.,

semih
semih - 12 yıl Önce

keşke sadece gazze isimli yeri bilseydik...

ahmet nacar
ahmet nacar - 12 yıl Önce

hakan albayrak bu senaryo yu yazar, derhal mavi marmara baskınının filimleşmesi lazım.ihh yönetimi bu işi organize ederek,halkımızın da maddi katkılarını isteyip bu işi güzel bir şekilde bitirebilir.

banner19

banner26