Ensar TV'de neler olacak?

Dünyabizim ekibi olarak Ensar Vakfı'nın davetlisiydik. İstanbul Tasarım Merkezi'nde Ensar TV'yi konuştuk..

Ensar TV'de neler olacak?

Yeni bir TV kanalı!

etv - ensar televizyonuHaber sitesi açısından neredeyse doyuma ulaşmış olan internet medyası, internet televizyonculuğu alanında henüz çok bakir.  Bu alanda yetişmiş eleman ve uzman bulmak gerçekten zor.  Ayrıca gerek video paylaşım siteleri, gerek başka platformlar internet televizyonculuğunun önünde duran handikaplardan.

Dünyabizim ekibi olarak Ensar Vakfı’nın davetlisiydik. Ensar Vakfı’nın adeta yeniden imar ettiği İstanbul Tasarım Merkezi’ndeydik. Çaylarımızı yudumlarken yeni projeleri olan Ensar TV’yi dinledik. Fikir aldık, fikir verdik.

Ahmet ŞişmanEnsar Televizyonu internet üzerinden yayın yapacak

Ensar TV bir internet televizyonu olacak ve www.ensar.tv adresinden yayın yapacak. Aslına bakarsanız televizyon, Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman’ın uzun zamandır düşündüğü bir proje. Şimdilik sanal âlemden yayın yapacak ve ilerde gücünü toplayabilirse ulusal bir televizyon haline gelecek. Ahmet Şişman Ensar TV ile alakalı şöyle konuşuyor : “Dini değil İslami bilgiler veren bir kanal olacak. Canlı yayın yapmayı çok önemsiyoruz. Canlı olarak izleyemeyenler için nitelikli bir arşiv oluşturacağız. Sahih bilgiye ulaşmaya aracılık etmeyi düşünüyoruz. Hedefimiz özelde ilahiyat camiası gibi görünse bile büyük resimde tüm dünya.”

Amacımız islami ilimler ve değerlerimiz üzerine yayın yapmakGülnihal Ümit

Televizyonu kurma görevini üzerine alan Gülnihal Ümit ise “Amacımız artislik yapmak değil” diyor. “Değerler Eğitim Merkezi’nde yaptığımız işleri televizyon aracılığıyla yapacağımızı düşünebilirsiniz” diye ekliyor. İslami ilimleri destekleyici programlar, yarışmalar, haber programları yapacaklarını söylüyor.

Ensar TV’ye başarılar diliyoruz. Allah gayretlerini ve emeklerini zayi etmesin.

 

Cesur Küçük bildirdi

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2010, 14:45
YORUM EKLE

banner19

banner13