Dünyabizim'de neler konuşuldu?

Cumartesi akşamı dunyabizim.com'un mutad toplantısı vardı. Bu sefer hanım kızlarımız çoğunluk idi.

Dünyabizim'de neler konuşuldu?

Geçtiğimiz cumartesi günü dunyabizim.com’un toplantısı, sitenin bürosunda, Balmumcu’da gerçekleştirildi. Saat 17.00’de başlayacak olan toplantı için Beşiktaş İskelesi’nde buluştuk. Saydım, tam sekiz kişiydik. Evet, evet tam sekiz hanım, sitemizin eşi benzeri olmayan toplantısına katılmak için Beşiktaş İskelesi’ndeydi. Verilen adrese göre gelmemize rağmen, binayı bulmakta biraz zorlandık. Aramızda daha önce toplantılara katılmış kızlar olsa da, sitenin bürosuna ilk defa gidiyorduk.

Kimler vardı aramızda?dunyabizim.com logo

Aramızda sitemizin değerli yazarlarının yanı sıra, değerli okuyucuları da vardı. Cesur Küçük Bey güler yüzle karşıladı bizi kapıda ve bu kadar çok hanımı bir anda görünce doğal olarak, ‘Genç Akademi ekibi misiniz?’ diye sorsa da tamamen bireyseldi. Haber5.com editörleri, yazar kardeşleri, arkadaşları. Dunyabizim.com ile yakından, uzaktan alakası olan herkes…

Güzelim kurabiyeler iki saat yenilmeyi bekledi

Toplantı odasına geçtikten sonra Kerem Abadi odaya elinde kurabiye kutularıyla girdi ve ‘Yanlış anlamayın, bunların içinde tükenmez kalem var’ diyerek ilk esprisini yaptı. O kurabiyelerden dunyabizim.com toplantısı boyunca en fazla 7-8 tane yenilmiştir ama biz çıktıktan sonra, bayağı acıkmış olmalılar ki, beylerin hepsinin eli tabaklardaydı.

Haber üretmeye teşvik edildik

Asım Gültekin - Akif EmreAnkara’daki site ekibinden ve aynı zamanda Müfredat dergisini de çıkaran Mehmet Fatih Kutan ve Abdullah Başaran’ın yüklerini taşıyacağım diye toplantıya yarım saat geç gelen ve toplantıyı yarım saat geç bitiren Asım Abi, haber göndermeyen ve yazı yazmayanlara epey takıldı. ‘Biz haber yazmayana insan demiyoruz’ deyince suratlar asıldı. Aslında biraz da haber yazmaya teşvik etti bu cümle.

Öneriler, yorumlar, eleştiriler, azarlanmaların sonunda toplantının sonuna geldiğimizi anladık. Yazarlar için en güzel kısmı da, Kerem Abi’nin haberlerimizi saymasıydı.

Melih Koşucu’nun espritüelliği üzerinde idi. Fatih Kutan Ankara’dan katıldı Abdullah Başaran ile. Dergilerimizi de sağolsunlar hediye ettiler.

İlerleyen dakikalarda kendi toplantıları için Cafcaf çizerleri de birer birer gelmeye başladı. Ağabey sitemiz Dunyabulteni.net’in genel yayın yönetmeni Akif Emre’yi de az da olsa görebilmiş olduk.

Toplantı çıkışında hanımlarla aramızda karar alıp, ‘Biz en iyisi bir dahaki toplantıda 15 kişi olalım’ dedik. Çünkü bu toplantı dunyabizim.com okuru Rümeysa Bozkurt ve Mihrican Keskin’i aşka getirmiş olmalı ki, haber vaadlerinde bulundular Asım Abi’ye. En kısa zamanda haberlerini bekliyoruz.

 

Feyza Öztürk Kazakistan’dan İstanbul’a geldiği gibi toplantımızı yazdı

GYY’nin notu: Dunyabizim.com toplantısından sonra Cafcaf toplantısı yapıldı. O toplantı akşam yedi buçuktan sabah altıya kadar sürdü.

*250 kültür habercisiyle Türkiye’nin bu alana yoğunlaşmış en büyük ekibine sahip Dunyabizim.com sizlere şu müjdeye ulaşabilme kaygısıyla hizmet etmekten onur duyar: “Hasan Basrî (ra) şöyle demiştir: Ey Âdemoğlu! Kendi gözündeki merteği görmezsin, fakat kardeşinin gözündeki merteği kaçırmazsın. Allah katında kulların en sevimlisi Allah’ın kullarını seven ve onlara hoş muamelede bulunanlardır!” Kitabü’z- Zühd, 2.c, s.402

Yayın Tarihi: 30 Haziran 2010 Çarşamba 14:53 Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2010, 20:38
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
zeliha akkaya
zeliha akkaya - 11 yıl Önce

birdaha toplantıya gelme sözü verdim gitti!

mustafa derda
mustafa derda - 11 yıl Önce

ayyy canlarım benım ben de orada olaydım ya la

banner26