dunyabizim.com Üniversitelerde!

E-İlahiyat öğrenci kulübü ve dunyabizim.com işbirliğiyle Marmara İlahiyat'ta bomba gibi bir program yapılacak.

dunyabizim.com Üniversitelerde!

10473Kültür haberciliğinin tek adresi dunyabizim.com

Üniversite öğrenci kulüplerinin ellerinden

tutmaya başlıyor.

İlk sponsor olduğumuz etkinlik Marmara Üniversitesinde, E-İlahiyat Öğrenci kulübü ile bugün..

Konuşmalarında sık sık  ‘’medeniyet’’ vurgusu yapan bir düşünürümüz o. Hararetli konuşmaları ve Cemil Meriç’e benzeyen simasıyla dikkatleri üzerine çeker. ‘’Vay efendim, biz Müslümanların şurası eksik, burası yanlış.’’ diyerek oturduğu yerden ahkam kesmek yerine, bunları gerçekçi bir şekilde ele alıp çözüm üretmeye çalışır.

Onun her zaman için bir önerisi vardır. Reaksiyoner olmamızdan şikayet edip artık aksiyoner olmamız gerektiğini her fırsatta ifade eden Yusuf Kaplan, bu sözüne muvâfık olarak aksiyonlarına bir yenisini daha ekliyor. Dinamik nüfusun temsilcileri olan gençlerle buluşuyor. 

Yusuf Kaplan

Marmara Üni. İlahiyat Fak. E-İlahiyat öğrenci kulübü ve dunyabizim.com’un ortaklaşa hazırladığı programda Yusuf Kaplan, gençlerle ‘’Medeniyet Fikri ve Öncü Kuşak’’ mevzusunu konuşacak.

Medeniyet kavramını  tekrar masaya yatırıp giydiğimiz kıyafetleri, yediğimiz yemekleri, kullandığımız kelimeleri kimin belirlediğini, kısacası medeniyetimizi inşa edenlerin kimler olduğunu anlatacak. Fakülte dışından misafirlere de açık olan konferans, bugün saat:15.30’da Marmara İlahiyat Kültür Merkezi’nde. 

Şeyma Derbeder haber verdi.

Yayın Tarihi: 13 Ocak 2010 Çarşamba 02:28 Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2010, 09:47
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil İbrahim Akbulut
Halil İbrahim Akbulut - 11 yıl Önce

Güzel bir programdı. Faydalandık.
Sonunda bir arkadaşın, hırçın; diğerinin cahilce eleştirileri olmasaydı çok daha güzel olurdu. Program boyunca Yusuf Kaplan çok samimiydi...
Ayrıca benim için iki arkadaşla da şahsen tanışma fırsatı doğurduğu için de mutluyum...
Emeği geçenlere teşekkürler...

banner26