Dünyabizim Ansiklopedisi açıldı

Dünya Bizim sitemiz çıtayı biraz daha yükseltiyor. Etiketleme yoluyla geçmiş haberlerimizi tasnif ettik ve konu başlıklarına göre yeni bir kategoride değerlendirdik. Dünyabizim Ansiklopedisi hayırlı olsun...

Dünyabizim Ansiklopedisi açıldı

 

Bugün ülkemizde görünürde bir çok sorunun yanısıra gözden kaçan derin sorunlarımız var ki onlardan birinin de "kalite" problemi olduğu muhakkak... Kim istemez ki kaliteli bir dostu olsun, arkadaşlarıyla kaliteli bir ilişkisi olsun, kaliteli bir yaşam sürsün, eylem-etkinlik yapacaksa kaliteli bir eylem-etkinlik yapsın da ses getirsin ve iz bıraksın, yayıncılık yapacaksa ne pahasına olursa olsun kaliteden ödün vermesin, enstrüman çalacaksa buna virtüöz olma ideali eklemesin. Aklı selim her aydın insanın vurguladıkları üzere "iyi"ye ve "güzel"e daha çok vurgu yapılması, bu örneklerin daha çok öne çıkarılması, dünyamızı güzelleştirmek için atmamız gerek adımlardan bir tanesi...

Dünya Bizim, internet âleminde bu bahsettiğimiz kalite problemini aşmaya çalışan yerlerden birisi. İyi ve güzel adamların daha da öne çıkarılmasına, iyi ve güzel örnekliklerin daha da öne çıkarılıp paylaştırılmasına acilen ihtiyacımızın olduğu böyle bir dönemde Dünya Bizim'in işlevi daha net anlaşılıyor ve üzerindeki sorumluluk günden güne artıyor.

Dünya Bizim, bu farkı, 5,5 yıldır kültür sanat alanında ilkelerinden taviz vermeden yayınladığı 11.000'i özgün metin ile sağladı. Türkiye şartlarında bir dergi yayınını sürdürmenin ne kadar zor olduğu ortadayken, 5,5 yıldır nerdeyse haftada iki dergi çıkartacak bir yazı birikimiyle yayınına devam etti. 5,5 yılda 1000'i aşkın yazarın özgün metni Dünya Bizim'de yayınlandı. Yazarlarımızın her biri, portre yazılarından sinema yazılarına, müzik yazılarından kitap yazılarına, gezi yazılarından etkinlik haberlerine ürettikleri onlarca haberle bu büyük birikimin paydaşları oldular, yazmaya devam ediyorlar. Kültür sanat yayıncılığı alanında böyle bir özgün birikimin değerinin bilinmesi hepimizin ortak arzusu...

Genel Yayın Yönetmenimiz Erhan Erken Bey, sitemizde "Her gün bir öncekinden daha iyi olmalıyız" başlıklı yazısında çıtayı yükseltmemizden, kendimizi aşmamız gerektiğinden bahsetmişti. İşte bugün bu yönde güzel ve hayırlı bir adımı daha atmış oluyor Dünya Bizim sitesi... Etiketleme yoluyla geçmiş haberlerimizi tasnif ettik ve bundan sonra yayınlayacağımız yeni haberlerimizi de bu yolla tasnif edeceğiz.

Adını "Dünyabizim Ansiklopedisi" koyduğumuz bu bölüme tıklayan okurlarımız, alfabetik bir tasnifle A'dan Z'ye merak ettikleri şahsiyetlere, kitaplara, filmlere, müzik albümlerine, şehirlere, ülkelere, vd. dair yazarlarımızın ürettikleri haberlere kolaylıkla ulaşabilecekler. Mesela Trinidad Tobago veya Bosna'yı merak eden okurlarımız, İsa Yusuf Alptekin'i veya Cinuçen Tanrıkorur'u daha yakından tanımak isteyen okurlarımız, Baran filmine veya Yusuf Üçlemesi'ne dair yorumları okumak isteyen okurlarımız, ilgili maddeleri tıklayıp bu haberlerimize erişimlerini rahatlıkla sağlayabilecek.

Bu "Dünyabizim Ansiklopedisi" bölümünde, bugüne kadar tam

101 ülke,

59 Anadolu şehri,

2965 şahsiyet,

277 dergi,

1972 kitap, film, müzik albümü, vb. eserinin detaylı bir şekilde konu edildiği 11.000 haberimiz var. Tabii sadece bunlarla sınırlı değil... Bu bölümümüzde 6.000'i aşkın konu başlığımız var.  Hepsi ve daha fazlası için sizleri "Dünyabizim Ansiklopedisi"ne davet ediyoruz.

"Dünyabizim Ansiklopedisi" kültür sanat camiasına hayırlı olsun: http://www.dunyabizim.com/tags

 

Mehmet Emre Ayhan yazdı

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 09:43
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
emine şimşek
emine şimşek - 6 yıl Önce

Emeği geçenlere teşekkür ederim. Çok iyi düşünülmüş, çok işimize yarayacak bir çalışma olmuş.

Fatma Betül Demirel
Fatma Betül Demirel - 6 yıl Önce

Hayırlı bir iş olmuş efendim, elinize sağlık.

İsmail Alperen Biçer
İsmail Alperen Biçer - 6 yıl Önce

Bu güzel eseri vücuda getirme aşamasında gayret ve çaba sarfeden herkesi tebrik eder, katkıları için de teşekkür ederim. Kültür, sanat ve edebiyat dünyamız için çok faydalı olacağına inanıyorum.

Nidayi
Nidayi - 6 yıl Önce

Dünyabizim,bir okuldur. Her okula bir ansiklopedi de zaten lazım. Tebrik eder, böyle hayırlı yeniliklerin devamını dileriz...

islam gemici
islam gemici - 6 yıl Önce

uzun ve yorucu bir maraton güzel bir şekilde neticelenmiş. hayırlı olsun.

Eda
Eda - 6 yıl Önce

sizinle tanışalı henüz 1 yıl bile olmadı açıkçası bu faaliyet sizinle yeni tanışanlar için de çok önemli bir çalışma. Güzel yüreğinize sağlık..

banner19

banner13

banner26