Dünya Bizim ve Caf Caf ailesi iftarda buluştu

Dünya Bizim ve Caf Caf ailesinin iftar daveti bu yıl Sirkeci'de Bizim Mutfak Lokantasındaydı

Dünya Bizim ve Caf Caf ailesi iftarda buluştu

 

Ramazan Ayının son Cuma'sının akşamı yani 2 Ağustos gecesi Dünya Bizim ve Caf Caf ailesinin iftar yemeği vardı. Geçen yıllarda iftar programları Dünya Bülteni ve Son Devir ekibini de içine alan bir tarzda yapılırdı. Bu yıl davet iki parçalı düzenlenmiş ve Sirkeci'de Bizim Mutfak adlı lokantanın üst katı ayarlanmış. Bizim Mutfak şirin bir mekan. Ulaşımı kolay. Üst kat yaklaşık 85-90 kişiyi alacak tarzda düzenlenmiş. Davete de 87 kişinin iştirak ettiğini öğreniyoruz. Demek ki salonu tam tamına doldurmuşuz.

Dünya Bizim ve Caf Caf iftarının güzel bir yönü, arkadaşlarımızın hanımları ve beyleri ile hatta çocuklarıyla davete icabet etmeleri. Bu hal iftarımıza tam bir aile daveti hüviyeti kazandırıyor ki Ramazan'ın bütünleştirici özelliğine uygun bir hal ortaya çıkıyor. Kırkı yeni çıkmış bebeklerden, ortalıklarda koşuşanlara kadar bir hayli minik konuğumuz vardı.

Ramazan'ın son günlerine yaklaşıldığı için bir çok kişinin şehir dışına çıkıyor olması acaba davet yeterli katılımı sağlayamayacak mı gibi bir soru işaretini az da olsa uyandırsa da yine de katılım açısından sonuç tatminkardı.

Yazarlarımızın, çizerlerimizin ve habercilerimizin yanısıra her iki yayın organının muhibbanı diyebileceğimiz yakın destekçilerimiz, ağabeylerimiz ve ablalarımızın da belli bir sayıda da olsa iftara katılımı hepimizi çok mutlu etti.

Prof. Dr. Bedri Gencer, Yıldız Ramazanoğlu, Ahmet Murat Özel, Mahmut Balcı, Nurettin Durman, Ticaret Odası Yayın Komitesinden Mehmet Bulayır, Ahmet Karademir, Osman Nuri Öztürk, Kuzey Haber Ajansı Genel Müdürü Erol Dilaver, Şakir Kurtulmuş, gibi büyüklerimizin varlığı davete ayrı bir güzellik kattı.

Yeni camiinin imam ve hatipleri de davetimizde bizlerle birlikte idiler ve duayı aralarından değerli bir hocamız yaparak yemek sonrası programımızı başlattı.

Yemek sonrasının eksik diye nitelenebilecek tek noktası ses sisteminin olmamasıydı.Bu eksik belki de iftar için bir avantaja dönüştü çünkü Erhan abi ve Asım abi konuşmalarını mecburen uzatamadılar. Bu da davete katılanları gizliden gizliye mutlu etti sanırım.

Erhan abi katılımdan dolayı herkese teşekkür etti ve bizlere desteğinizi her daim canlı tutun diyerek, gerek yazar, çizer gerekse gönüldaşların desteğinin önemini vurguladı.

Asım abi de teşekkür sonrası Caf Caf dergisinin yeni sayısı ile birlikte Küresel İletişim bünyesinden ufak ufak ayrılacağının sinyalini verdi. Siteyi dışarda tutarak, Caf Caf dergisinin yeni bir bağımsızlık dönemine girmekte olduğunu müjdeledi. Biz de Caf Caf'a bu yeni döneminde başarılar diliyoruz. Tabii Erhan abi ile Caf Caf ekibinin kadim dostluğunu bilenler için bu bağımsızlığın ne derecede tahakkuk edeceğini zaman gösterecek sanırım.

Bu kısa konuşmaların devamında çay ikramı ve grup grup muhabbetler, hasret gidermeler bir müddet daha devam etti.

Akşam namazının vaktinin daralması ile davetliler lokantayı terk ederek önce Yeni Cami'ye sonrasında da Eminönü'nün farklı noktalarına dağıldılar.

İftar daveti çerçevesindeki bu buluşma Dünya Bizim ve Caf Caf ailesiin güzel bir Ramazan akşamı geçirmesine vesile oldu. İnşallah bir dahaki Ramazanlara da buluşalım duasıyla bir programı daha bitirmiş olduk

 

Harun Doyran iftarı özetlemeye çalıştı

YORUM EKLE