Çocuklar çok sevecek

Peygamberimizin hayatı çizgi kitap oldu.Çocuklar şimdi bu çizgi kitabı okuyor.

Çocuklar çok sevecek

Muştu YayınlarıŞairler sözlerini güzelleştirmek için Efendiler Efendisi ile süslemiş şiirlerini, yazarlar tat katmak için anlatılarına O’nun hayatından ışıklar içirmiş sayfalarına.

Bizde çizgi roman yok denecek kadar az. Yıllar yılı Tommiks, Teksas, Zagor gibi Amerikalı  cengâverlerin karşısına doğru dürüst bir yerli cengaver çıkartamadık.

Gazetelerin küçük bir bölümünde yer alan çizgi bantlarla güya çizgi roman hazırladık.

Sevgili Peygamberimizin HayatıÖzellikle son iki-üç yıldır çizgi roman ile bize ait değerleri anlatmaya başladık. Geç kalınsa da güzel örnekler ortaya çıktıkça daha da geliştirilecek ve olgunlaştırılacak bir tarz oluşuyor.

Muştu Yayınları, özellikle küçük okurlarına okumayı sevdirmek ve eğlenceli bir yanı olduğunu da göstermek için güzel bir kitap ile bu projeye 2007’de başlamış.

İnsanların en güzeli, efendiler efendisi Peygamberimizin hayatını çizgilerle anlatmış. Büyük boy olarak yayınlanan ve 84 sayfadan oluşan bu kitap Çizgilerle Sevgili Peygamberimizin Hayatı

Orhan Sezgin ve Ensar Karadeniz’in yazdığı çizgi kitabın tüm çizimleri İsmail Abay’a ait.

Kitabın şu an baskısı  yok, biliyor musunuz?

Kitap yayınlandığı iki üç ay içerisinde bitmiş. Bir daha da baskısı yapılmamış. Buradan da Muştu Yayınları’na seslenmiş olalım. En kısa zamanda bu güzel çizgi kitabın yeni baskısını bekliyoruz.

 

Yılmaz Yılmaz çocuk oldu ve okudu.

Yayın Tarihi: 01 Aralık 2009 Salı 13:46 Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2009, 08:39
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zafer Sorgun
Zafer Sorgun - 11 yıl Önce

evet, kitabı ben de öğrencilerime okutuyorum. çok hoşlarına gidiyor. ancak dediğiniz gibi baskısı yok şu an.

banner26