Çocuk Renkli Tüyap!

Tüyap'ta çocuk yayınları standlarını gezdik, hediyelerini aldık, kurabiye ikramlarını kibarlık olsun diye geri çevirdik, balonları kaçırdık.

Çocuk Renkli Tüyap!

Çok büyük, çok kalabalık. Buna rağmen çocuk standlarından gezebildiğimiz, kitaplarından ve hediyelerinden alabildiğimiz kadarını anlatalım. 

Çocuklar için olan hemen her şey daha renkli ve eğlencelidir. Fuarda da öyleydi. Karton kapaklar, parlak kağıtlar, birbirinden harika çizimler, cıvıl cıvıl renkler, güzel hediyeler ve tabi ki indirim! Diğer standların aksine çocuk yayınlarında güzel indirimler vardı.  

 Bakalım çantamıza neler girmiş? 

Timaş'ın neşeli etkinlikleri!

Timaş’ın Neşeli Etkinlikler serisi çok güzel. Baskı kalitesi de içeriği de çok iyi. Geleceğin Martha’ları Derya’ları yetişecek gibi görünüyor. 

İletişim’de Madonna’nın hikaye kitapları 55’den 25’e inmişti. Kapakları ve iç tasarımı, çizimleri ve tabi ki hikayeleri de güzel bu kitapları kaçırmak olmaz. Neyse ki bu yazarın! iyi editörlerle çalıştığını biliyoruz. Yoksa o kim bu hikayeleri yazmak kim! 

Parmak boyalı kitaplar Erdemde!

Erdem yayınlarından Sophie’yi alarak geçtik. Afrika’da yaşayan bu Fransız kızın maceraları üç kitap boyunca devam ediyor. Kitabın içinde “es-selamun aleyküm” selamını duyabilme imkanınız var. Erdem’den ayrıca birçok kitaplarının çizeri Reza Hemmatirad’ın “Çizelim” kitabını da aldık. Evde hazırlanan tariflerle çocuklara parmak boyası ile çizim yapmayı öğretiyor kitap. Öyle basit birşey değil. Bildiğimiz illustrasyon. Zaten Gak-Guk serisi de aynı yöntemle çizilmiş.   

 Ebe Sobe mevsimlik!

Ebe-Sobe dergisi mevsimlik periyotlarla yayına devam edecekmiş. Okyanus dergisi ile bir abone kampanyaları vardı. Orada gördük ki geçen sene Şubat’ta “İsim Şehir” namında, eskimez oyunu dergi formatında yayınlamaya başlamışlar. Fakat nedendir, tek sayıda kalmış. Üzüldük. 

Uçanbalık yayınlarında geçen sene güzel posterler vardı. Bu sene sorduk yok dediler. “Tuhaf Adamlar”ın posteri ise isteyen herkese veriliyordu. Duvarımız tuhaflaşırken, Mevlana İdris’in kulakları çınlasın.  

Timaş ve Nesil Çocuk 2010 takvimi veriyorlardı. Nesil Çocuk’unki çok daha hoşuma gitti. O eve, diğeri ofise. İsim Şehir dergisinin de 2009 takvimi vardı. Vakti doluyor olmasına rağmen takvimi aldık, çizimleri güzel malum. 

 

Rabia Gülcan Kardaş  renkli renkli yazdı

Yayın Tarihi: 09 Kasım 2009 Pazartesi 07:56 Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2009, 08:30
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
büşra
büşra - 11 yıl Önce

bizim zamanımızda böyle janjanlı cafcaf lı şeyler yoktu:(

Bay aksi
Bay aksi - 11 yıl Önce

Haberiniz için teşekkür ederiz, doğrusunu söylemek gerekirse ihtiyacımız ve eğilmemiz gereken bir alan, Ellerinize sağlık,
Çocuklar için harika eserler var

Ayse Rukâl
Ayse Rukâl - 11 yıl Önce

bay aksi kardeş doğru söylemiş. çocuk işi deyip geçmemek lazım. neden bizim mis gibi değerlerimizle tertemiz nesiller büyütmek varken aslan kral'ın verdiği gizli ve bir o kadar da iğrenç mesajlara dalsınlar çocuklar? (meraklısı için:kubilay aktaş'ın zaman'a verdiği röportaj) hâlâ hatırlarım, küçüklüğümde ne zaman o, karıncanın büyüklenmesi yüzünden bir şansı daha çok gördüğü ağustos böceğinin hikayesini okusam üzülürdüm. hatası ne olursa olsun birini ölüme terk etmek bir çocuğa nasıl öğretili

banner26