Cennete Otostop cezaevine girdi

Adem Özköse'nin Cennete Otostop kitabı cezaevlerindeki mahkûmların başucu kitabı oldu.

Cennete Otostop cezaevine girdi

Birbirinden güzel hidayet öykülerinin ve Adem Özköse'nin tatlı anlatımının meyvesi olan Cennete Otostop'a olan ilgi sınırları zorlamaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda 3. baskısı okuyucularla buluşan Cennete Otostop, cezaevlerinde de en çok okunan kitaplar arasına girdi. Silivri Cezaevi'nde yatan bir mahkûm Cennete Otostop'u okuduktan sonra eski hayatını terk etmeye karar verirken, kitap hücre hücre cezaevlerini dolaşıyor.

Cennete Otostop'la gelen hidayet

Adem Özköse, Cennete OtostopŞam-ı Şerif'teki öğrencilerin deyimiyle Adem ağabeyi Türkiye'den dönüşünden sonra evinde ziyaret etme imkanı bulduk. Sohbetin sıcaklığı kısa bir zaman sonra sözü Cennete Otostop'a getirdi. Adem ağabey yüzündeki tatlı tebessümün de eşliğinde bizlere kitapla ilgili başından geçen çok ilginç bir olayı anlatmaya başladı. İşte kendi anlatımıyla Özköse'nin başından geçenler:

"İstanbul Fatih'te yürürken tanımadığım iki bayan yanıma gelerek bana; 'Siz Adem Özköse misiniz? ' diye sordu. Ben 'Evet' deyince bayanlardan biri, 'Bir aydır teşekkür etmek için sizi arıyordum. Yaklaşık bir buçuk ay önce Cennete Otostop'u okudum ve çok etkilendim. Kitabı Silivri Cezaevi'nde yatan ağabeyime göndermeye karar verdim. Ağabeyim dini yaşantısı zayıf olduğu için bir takım adli suçlar işleyip cezaevine girmişti. Cezaevine girmeden önceki hayatı gerçekten çok kötüydü. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Çünkü ağabeyimin hayatı Cennete Otostop'u okuduktan sonra tamamen değişti. Şu an beş vakit namazını kılıyor ve İslam'a göre yaşamaya çalışıyor. Kitabınız sayesinde ağabeyim hidayete erdi. Ayrıca ağabeyimin söylediğine göre Silivri Cezaevi'nde mahkûmlar sırayla Cenneti Otostop'u okuyorlarmış.”

Müjde… Söz Direnişçiler'de geliyor

Cennete Otostop böyle hayırlı olaylara vesile olurken Adem Özköse de mutluluktan uçuyor. Bir yazar için bundan daha güzel ne olabilir ki? Bu arada Cennete Otostop sonrası yaşadığı olayların etkisinden kurtulamayan Özköse, yeni kitaplarını da büyük bir aşk ve şevkle hazırlamaya devam ediyor. İnşallah çok yakında “Söz Direnişçilerde” isimli kitap da kitapevlerinin raflarında yerini alacakmış.

Yeni kitap sayesinde bu sefer de Filistin'den Afganistan'a, Patani'den Çeçenistan'a, Irak'tan Filipinler'e kadar geniş bir coğrafyada yolculuk yapma imkanı bulacağız. Uzaktan hayran olduğumuz insanların hayatlarını okuyacağız. Birbirinden ünlü direniş liderleriyle savaş bölgelerinde, uçsuz bucaksız ormanlarda yapılan görüşmelerin olduğu kitapta ayrıca Özköse bu görüşmelerin hikâyelerini, direniş liderleriyle ilgili gözlem ve duygularına da yer verecek. Şimdiden heyecanla Özköse'nin yeni kitabını bekliyor, bizimle aynı heyecanı taşıyan başka arkadaşların da olduğunu biliyoruz.

 

Taner Altun Şam-ı Şerif'ten bildirdi

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 15:11
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halis Mutlu
Halis Mutlu - 10 yıl Önce

Ilk kitap harikaydi. Yeni kitabi da heyecanla bekliyoruz...

Ciahd-ı Manevi
Ciahd-ı Manevi - 10 yıl Önce

Harika ötesi bir kitaptı,2-3 gün içerisinde okudum,herkese tavsiye ederim.
Özellikle dinlerarası diyalog konusunda 154 ve 181.sayfalarda şahısların anlattıkları mükemmeldi.

Adem Bey'i bir kez daha kutluyor başarılarının daim olmasını Alemlerin Rabbi olan Allah'tan niyaz ediyorum...

... Selamun Aleykum ...

suveyda
suveyda - 10 yıl Önce

yeni kitabını merakla bekliyoruz.ayrıca hakan abi bir yazısında adem özkösenin şehit furkan doğan kardeşimizin hayatını kitaplaştırma çalışmasında olduğunu müjdelemişti.o kitap ne zaman yayınlanır acaba.?

mehmet fatih çakır
mehmet fatih çakır - 10 yıl Önce

son 3 ay içinde okuduğum 10 kitabın en iyisiydi. Gerçekten çok tesirliydi. Cezaevlerine girmesi bir yana, özelikle; İslam ile yaşadığımız Müslümanlık arasındaki farkı tekrar farketmemiz için herkesin okuması ve bir şekilde yeniden düşünmesi gereken bir kitap.

Meryem
Meryem - 10 yıl Önce

Biz de Cennete Otostobu ders kitabi yaptik. Arkadaslarla toplanip hep birlikte okuyoruz.

banner19

banner13

banner26