Cahit Zarifoğlu'ndan mektup var

Güzel insan Cahit Zarifoğlu, vefatının 23. senesinde birçok programla anılmaya devam ediyor.

Cahit Zarifoğlu'ndan mektup var


Yedi güzel adamdan biri, işaret çocuğu, bir güzel insan Cahit Zarifoğlu… Vefatının 23. senesinde birçok etkinlikle anılacak.

Cahit Zarifoğlu'ndan Mektup Var!
(+)

Hatırlayacaksınız geçtiğimiz günlerde Marmara Üniversitesinde bir program gerçekleşmişti. Dün Asım Gültekin Konya Yazarlar Birliğinde ve Başak Kolejinde Zarifoğlu'nu anlattı.

Pazar günü Ankara'da bir program yapılacak. Pazartesi ise 3 program bir de kabir ziyareti var Zarifoğlu için. Kartal Anadolu İHL'de, Çapa Anadolu Öğretmen Lisesinde, Pertevniyal Anadolu Lisesinde Zarifoğlu anma programları yapılacak. Üsküdar Anadolu İHL'den gençler saat 11:00'de Beylerbeyi  Küplüce'deki kabrini ziyaret edecekler. Önümüzdeki cumartesi ise Eskişehir’de ‘zarif’ programlar tertipleniyor. Konuklar Zeki Bulduk ve Asım Gültekin.

Bu farklı bir program!

Fakat bir program var ki o hayli farklı olacak. Zarifoğlu ile mektuplaşmış bir çok sanatçımızı, kültür adamımızı dinleyebileceğiz o programda.  

Ailesinin de katılacağı, Cahit Zarifoğlu’nun mektuplarının merkeze alındığı bu orjinal program 7 Haziran saat 7'de (yani 19:00’da) İstanbul’da gerçekleşecek. Cahit Zarifoğlu’nun ailesin, onunla mektuplaşan birçok yazar, sanatçı, kültür adamı ve akademisyenin de katılacağı anma programında bir de sürpriz konuklar da bekleniyor. Yine programa katılanlar Cahit Zarifoğlu’nun Zarif mektuplarını da görme imkanına kavuşacaklar.

Açı Dergisi hediye edilecek!

“Sahip ve Sorumlusu CAHİT ZARİFOĞLU. Yıl 1 - Sayı 1 – 1 Ağustos 1962” künyeli Sanat Dergisi AÇI, bu yıl Genç Dergi ve Genç Kitap Kafe katkılarıyla tıpkıbasım olarak tekrar basıldı. Programa katılacaklara dergi hediye edilecek.

Yer: Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şubesi (Kızlarağası Medresesi - Sultanahmet)

İletişim: 0507 780 66 31 – zarifce@gmail.com 

 

 Cahit Zarifoğlu'ndan Mektup Var!

Yavuz Selim Güneş haber verdi

Yayın Tarihi: 05 Haziran 2010 Cumartesi 20:09 Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2010, 16:31
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
m. fatih kutan
m. fatih kutan - 12 yıl Önce

6 haziran pazar, saat 6'da, taceddin dergâhı'nda, cahit zarifoğlu'nu şiirleriyle anacağız.

banner26