Cahit Zarifoğlu şiirleriyle anıldı!

Marmara Üniversitesi'ndeki Cahit Zarifoğlu anma etkinliğine ilgi yoğundu.

Cahit Zarifoğlu şiirleriyle anıldı!

Geçtiğimiz Cuma günü Marmara Üniversitesi’nde Mustafa Necati Konferans Salonu’nda Cahit Zarifoğlu’nu anma töreni yapıldı. Kendi açımdan törenin kısa ve sade geçtiğini söyleyebilirim

15704
15705
15706
15707
15708
Resimleri büyütmek için üzerini tıklayınız
 

ama düzenleyenlerin söylediklerine göre bu program bir ön hazırlık; asıl programın Haziran’da yapılacağını bize duyurdular. Daha detaylı bilgi için ‘facebook’daki Zarifoğlu sayfasını takip etmemiz gerekiyor.

Zarifoğlu’nun şiirleri okundu

Şimdi biraz programın içeriğinden söz edelim: Program Zarifoğlu ailesinin de gelmesiyle saat 15.30’da başladı. Kürsüye çıkan ilk isim Ömer Tayyar Aslan’dı. Zarifoğlu’nun edebî kişiliğini de içine alan çok hoş bir konuşma yaptı. Programda ara ara “Yaşamak” belgeselinden kesitler gösterildi. Daha sonra sahneye Selim Tiryakioğlu geldi ve “Sen Kuş Olur Gidersin Bir Trenle” şiirini okudu. Sonra Göksay Güneli Abimizden “Böyle ol Böyle Söyle” şiirini dinledik. Daha sonra Yusuf Goncagül önce “Anılar Defterinde Gül Yaprağı” adlı şiiri okudu; sonra bestelediği “Sultan” şiirini gitarı ile söyledi. Yasin Çetinkaya “Kaybolan” şiirini okudu. En son olarak da yine Göksay Güneli’den Berat Zarifoğlu’nun ricasıyla “Sultan” şiirini dinledik.

Açı dergisi 7 Haziran’da

Programda Zarifoğlu’nun çıkardığı tek sayılık “Açı” dergisinin ve ayraçların 7 Haziran’daki büyük programa yetiştirmek için gayret gösterildiği duyurusu yapıldı.

Marmara Üniversitesi’ndeki bu program bir buçuk saat kadar sürdü. İnşallah 7 Haziran’daki program daha kapsamlı ve ihtişamlı olur. Allah programı düzenleyenlerden ve Cahit Zarifoğlu’ndan razı olsun.

 

Mustafa Runyun bildirdi

Yayın Tarihi: 04 Haziran 2010 Cuma 09:40 Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2010, 16:41
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
acz
acz - 12 yıl Önce

facebooktaki zarifoğlu sayfası budur:

http://www.facebook.com/cahitzarifoglu

banner26