Cafcaf'dan Zarif Köşe!

Cafcaf Mizah Dergisi, Cahit Zarifoğlu'nun vefat yıldönümüne denk gelen 39. sayısında Zarif bir köşe hazırladı.

Cafcaf'dan Zarif Köşe!
Untitled-1.jpg
A. Cahit Zarifoğlu

Cafcaf Mizah Dergisi Haziran ayı ile 39. sayısına ulaştı. Aylık olarak yoluna devam etme kararı alan dergi, her sayısında farklılığını ve kalitesini ortaya koyuyor. Yeni çizerlerin gelmesi, temsilcilerindeki artış ve Cafcaf isminin bir marka oluşa doğru gitmesi başarılı ve güzel şeyler.

Mayıs ayından itibaren vefatının 23. yıldönümü olan büyük şair Cahit Zarifoğlu için birtakım etkinlikler yapıldı/yapılıyor. Bunları gün be gün dünyabizim’den duydunuz. Bu anma günleri kadar güzel bir hareket de Cafcaf Mizah Dergisi’nden geldi. Bu Zarif hareketi Cafcaf’ın yapıyor olması ise hem okuru hem ‘Zarif’ kitleyi sevindiriyor. O kadar Müslüman derginin Mayıs ya da Haziran sayılarında göremediğimiz bu zarif insanı Cafcaf’ın unutmamasında, birçok genci Zarifoğlu ile tanıştıran, yaklaşık on beş yıldır bu güzel insan için çalışmalar yapan Asım Gültekin’in payını unutmamak gerek.

Dergideki ‘Zarif Köşe’ yi Nazım Taşan derledi, Faruk Günindi çizdi. Tek kelimeyle “harika” olan köşede Alaeddin Özdenören, Rasim Özdenören, Mustafa Ruhi Şirin’in Zarifoğlu hakkında söylediklerine, Zarifoğlu’nun babasıyla yaşadığı o muhteşem olaya ve kızı Betül Zarifoğlu’nun –aynı zamanda Cafcaf yazarı- babasıyla ilgili bazı anılarına yer verilmiş.

Helal olsun diyoruz Cafcaf. Çok Zarif bir hareketti.

Yavuz Selim Güneş, Cafcaf’a ‘zarif ve başarılı’ bir yayın hayatı diliyor

Yayın Tarihi: 18 Haziran 2010 Cuma 10:41 Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2010, 00:08
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
çiçek...
çiçek... - 11 yıl Önce

6.fotoğrafa dikkat..

harika olmuş maşaALLAH...

Öznur TUNÇ
Öznur TUNÇ - 11 yıl Önce

Baba...
Çocuk...
Sadakatsiz ölümler...
Şefkatli bekleyişler...
Değişmeyen ne?

"Gül kokuları çocukların kaburga kırıklarından geliyor."

Eyvallah!

rukiye
rukiye - 11 yıl Önce

O'ndan ve bize O'nu sevdirenlerden Allah razı olsun.

banner26