Bu tefsir dersini ben çok sevdim!

Üsküdar’da Gülnuş Valide Sultan Camiinde tefsir dersleri yapılıyor. Öyle güzel ki bu dersler...

Bu tefsir dersini ben çok sevdim!

 

Ruhunuzu ferahlatacak, duyunca hoşunuza gidecek bir sohbet var sevgili dostlar, tam Üsküdar’ın göbeğinde. Belki bu haberin vesilesiyle camilere olan ilgi biraz daha artar gibi bir ümidim var, umarım bu hayra vesile olabiliriz. Üsküdar Gülnuş Valide Sultan Camii (Yeni Valide Camii olarak da bilinir) müezzinlerinden Hamza Ensaroğlu’nun gayretleriyle başlayan bir dersi konu ediniyoruz.

Gülnuş Valide Sultan Camisinde cumalarımızın bereketli son bulması niyetiyle yatsı namazından sonra tefsir dersi yapılıyor. Aslında her Cuma yapılan bu dersler başlayalı bir hayli oluyor fakat tam olarak derslerin devamı yeni yeni gerçekleşti. Görsel sunumlarla beraber, anlatılanların zihinlerde daha uzun süreli kalması amaçlanıyor ve çok sık görülmeyen bir üslupla dersler devam ediyor.

Hamza Hoca’nın, özellikle gençlerin ilgisini çekme maksadıyla filmlerden, bilgisayar oyunlarından ve diğer medya organların örnekler vermesi, derse farklı bir boyut katıyor. Diğer camilerle kıyaslandığında bu dersler bir hayli ilgi çekmiş olacak ki, son zamanlarda yatsı namazları daha bir kalabalık ve huşu içerisinde kılınıyor. Yaklaşık yarım saat, kırkbeş dakika kadar süren derse, hizmet ehli arkadaşların ikram ettiği bir fincan demli çay eşlik ediyor.

Abdullah Said Can haber verdi

Hamza Ensaroğlu Hocamızın okuduğu bir selayı dinlemek için buyrun aşk ile tıklayınız: Sela 1.40'ıncı saniyede başlıyor. Baştan söyleyelim...

Yayın Tarihi: 05 Şubat 2012 Pazar 13:34 Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2012, 23:46
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
rukıyyeh
rukıyyeh - 10 yıl Önce

Acaba bayanlara da açık mı?

kefnun
kefnun - 10 yıl Önce

haberde kullanılan görsel kimin objektifinden ?

Abdullah Can
Abdullah Can - 10 yıl Önce

Elbette açık. Caminin hanımlara ait olan kısmından dinleyebilir siniz.

banner26