Bu site bol bol kapatılıyor!

Konya'nın etkin sitelerinden aktifkulis.com, davalarla uğraşmak için ikide bir kapanmak durumunda kalıyor.

Bu site bol bol kapatılıyor!

www.aktifkulis.com öldü. İyiydi ama öldü. Doğruculuktan öldü. Doğrucu Davud olmaktanAktif Kulis yani…

Kelepir ruhlar sevemediler; ‘aktif’i de, bundan önceki 6 haber portalını da. Sanırım aktifkulis.com çizgisi Türkiye’nin en fazla kapatılan haber sitesi ünvanı ile yaşayacak. Siyasi parti kapatmaları gibi, düşünsenize… İnisiyatif sahibi Ahmet Şükrü Kılıç, yayın yönetmeni Murat Güzel yeni bir patronaja “hak yeme, adalet biraz heyhat!” diyorlardı ki, maalesef resmi web sayfalarındaki kendi haberlerinin bir araya getirilip deruhte edilmesinden bile rahatsız oldular. Ve öyle ki bu kendi yayınlarındaki metinlerle aktifkulis.com’u yediler.

Ahmet Şükrü Kılıç600 milyar liralık ceza

Daha da anlaşılmaz olan durum şu: Haber metinleri ile, “adeta bu dosyalar üzerinde lütfen düşünün, dikkatle bakın” denilmekte iken aksi bir durumla “vay siz bunları nasıl yayınlarsınız” diye dönüp habercinin, gazetecinin cezalandırılması durumu… Garip dünya he? Üstüne üstlük 150 bin dolarlık tazminat davası açıldı Murat Güzel ve Ahmet Şükrü Kılıç hakkında. Ahmet Şükrü Bey zaten evvelki cezalandırmalarla şu gün için takriben 600 bin liralık (sıfırı bol haliyle 600 milyar lira) tazminat ve onanmamış mahpusluklarla ya da onanmış da paraya tahvil edilmiş cezalarla birlikte yaşamayı sürdürüyor. Mağduriyet rolünü veyahut da bu davranış biçimini özellikle hiç sevmiyor. Kendisine gelebilecek maddi destekleri nasıl reddettiğini de ayrıca en iyi bilenlerdim. Fakat bu haberim için bile bana ne kadar sitem edecek şimdi, ne kadar kızacak belki. Ama olsun. Ben artık bunları söylemek istiyorum. Hatta bağırmak istiyorum.

Biraz insafMurat Güzel

Yeni dönemde www.aktifkulis.com adresi artık bundan böyle www.etkinkulis.com olarak yayınını sürdürecek. Murat Güzel özellikle ‘aktif’ döneminde inanılmaz haber üretti.  Dosya koğuşturdu. Ve hatta bu kez aktifkulis.com’un ipini Murat Güzel’in üstüne gittiği patronaj dalgası çekti, denilmekte…

Ha diyeceksiniz ki n’olacak böyle böyle memleketin hali? Bir şey olduğu yok, adaletsizlikler eşitsizlikler, ahlaklı görünümler içerisinde ahlaksızlıklar dört yanımızda… Birlikte yaşayıp yaşamamak kararı insanda. İnsan nerde?

Biraz insaf… vicdan… insanlık…

Feraset azizim, teşehhüd mikdarı da olsa feraset yani…

 

Vural Kaya isyan etti

Yayın Tarihi: 03 Temmuz 2010 Cumartesi 10:04 Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2010, 20:59
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faal Kulis
Faal Kulis - 12 yıl Önce

kulise selam, direnişe devam..

Fatih Demir
Fatih Demir - 12 yıl Önce

İbrahim gibi olmayanların hakikati hiçbir zaman bulma ihtimali yoktur.

delay
delay - 12 yıl Önce

onlar yürekliydiler,asil insanlardı, savaşacaklar ve kazanacaklar zafer sizindir zalime karşı mazlumun yanında allahın izniyle zafere ulaşacaklar zalimler cezalarını mutlaka çekecekler.

murat üstübal
murat üstübal - 12 yıl Önce

murat güzel başta olmak üzere tüm arkadaşların çalışmalarını ilgiyle takip ediyoruz buradan.. desteklemeye de devam edeceğiz.. hepsinin gücüne kuvvetine enerjisine hayranım.. kapatılmalar bir motivasyona dönüştürüldükçe başarı perçinlenecektir.. selamlar.. kolaylıklar..

şeybani
şeybani - 12 yıl Önce

ahmet şükrü kılıç gençliğinde de böyleydi. naıl değişmiyor hayret edilesi bi adam. kaybetiği şeyler çok fakat onur ücadelesinde kazandığı şey kaybettiklerinden daha da büyük bence. Fars Dili okuduğu yıllarda üniversite kampusunda kimi itlerin onu görünce saklanmak zorunda kaldığı yıllardaki kadar saf hala. müteaahhitleşmeyen bir kaç kişiden biri yani.

yıldız ramazanoglu
yıldız ramazanoglu - 12 yıl Önce

sıklıkla okudugum çok özel bir site..bu yürekleri kimse kapatamaz..bir yol açılır daima..

banner19

banner26