Bu kitaplara ulaşmak çok kolay!

Toplamda 5 milyon satan 28 adet namaz kitabını Moral Kitap bir araya getirdi.

Bu kitaplara ulaşmak çok kolay!

Moral Medya bünyesindeki Moral Kitap, geliştirdiği “kapıda ödeme sistemi”yle Anadolu’nun en ücra köşelerine dahi kitap gönderimini yıllardır yapıyor. Nesil Yayınları’nın kendi yazarlarının kitap kampanyalarına alışığız. Hem indirimli bir paket yapıyorlar, hem de bunu en uzak köylere kadar kargo ücreti olmadan gönderiyorlardı. Böylelikle insanlar kargo ücreti ve kredi kartı dayatması olmadan rahatlıkla kitaba ulaşabiliyordu.

Üzerindeki toprağı silkeledin mi?16166

Namazla Diriliş Platformu da zaten biliniyor. Türkiye’de ilk namaz kitabı yazarlarının kurduğu ve bugüne kadar Anadolu’nun ve dünyanın birçok köşesinde yüz binlere namazı anlatan, yüzlerce insanın namaza başlamasına vesile olan bir güzel platformdur Namazla Diriliş. Cahit Zarifoğlu’nun; “ve müslüman için tatil yoktur. Umarım bu söylediklerimi duyuyor, anlıyor ve üzerinizdeki toprağı silkeliyorsunuz” sözü bu namaz hareketine ciddi anlamda yansımış gibi. Silkeliyorlar insanların üzerindeki toprakları ve onları namazın nuruna çağırıyorlar.

En önemli namaz kitapları bir telefon kadar yakın

Namazla ilgili yazılmış yüzlerce kitap var. Birçok yayınevinden onlarca baskı yapmış, milyonlarca satmış ve birçoklarının namaz nuruna kavuşmasını sağlamış kitaplar… Bu kitapları dağınıklıktan kurtarmak, insanlara daha kolay ve ucuz ulaştırmak için Moral Kitap harekete geçti. Yüzlerce namaz kitabı arasından seçilen 28 kitabı, kargo ücreti dâhil 100 liraya okuyucuya ulaştıran Moral Kitap’a 0212 444 24 14 ya da www.4442414.com adresinden ulaşılabilir.

Kampanyanın duyurulması için bu kitapların yazarlarının da katıldığı kahvaltıdaki samimiyet, konuşmalardaki saflık ve ciddiyet ile 28 kitabın maliyeti, vs. düşünüldüğünde bu kampanyanın ticari bir kaygıdan kaynaklanmadığı görülüyor. Bunu Moral Kitap genel müdürü Haluk İmamoğlu da şöyle ifade ediyor: “Türkiye’de çeşitli nedenlerden dolayı kitaba ulaşamayan çok ciddi bir kesim var. Biz Moral Kitap olarak bu kesime kitabı ulaştırarak büyük bir engeli kaldırmak istiyoruz. Türkiye’nin neresinde olursa olsun, bir adresi olan herkese bize telefonla ulaştığı sürece kitaplarını ulaştırıyoruz. Namaz hakkında yazılmış çeşitli kitaplar var. Bunların hepsi topluma namazı sevdirmek amacıyla yazılmış. Ancak bir kişinin bizim oluşturduğumuz namaz külliyatına bir anda ulaşması mümkün değil. Toplam tirajı beş milyona ulaşmış 28 namaz kitabını bir araya getirerek okuyucunun bir namaz külliyatına sahip olmasına vesile olmak amacıyla düzenlenen bu kampanyaya destek vermekten mutluyuz.”

16167Yine toplantıya katılanlardan, Namazla Diriliş Platformu’nun kurucularından, milyonlarca satan Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? kitabının yazarı Cemil Tokpınar; “Namaz Gönüllüleri Platformu’nun kurucuları olarak bir araya geldik ve bir dizi kitap sunduk Moral Kitap’a. Onlar da sağ olsunlar içinden 28 tanesini seçerek böyle bir kampanya oluşturdular” dedi.

Yüzlerce kişi namaza başladı

Haydi Namaza isimli kitabın yazarı ve yine platformun kurucularından olan Abdullah Yıldız ise konuşmasında bu namaz kitaplarının ve platformun önemine vurgu yaparak başından geçen bir olayı anlattı; “Bir telefon geldi; ‘Ben Fransa’dan arıyorum. Sadece kandilinizi tebrik için aradım. Bu kardeşiniz kitabınızdan yüzlerce aldı, dağıttı. Hocam kitabınızla birçok insan namaza başladı. Bunu bilesiniz diye arıyorum. Gayretle azimle yolunuza devam edesiniz diye arıyorum’ dedi kapattı. İşte bu, bize yetiyor.”

Ayrıca programda Mehmet Paksu, Senai Demirci, Vehbi Karakaş, Ahmet Bulut ve daha birçok yazar da konuştu.

28 kitabın listesi

Risale-i Nur’da Namaz ve Hikmetleri, Bediüzzaman Said Nursî; Sabah Namazına Nasıl Kalkılır, Cemil Tokpınar; Niçin Namaz, Vehbi Karakaş; Namaz: Bir Tevhid Eylemi, Abdullah Yıldız; Namaz Gözaydınlığım, Mehmed Göktaş; Namaz Bilinci, Hasan Hafızoğlu; Gece İbadeti, Abdülhakim Yüce; Namaz: Niçin ve Nasıl Kılınır, Mehmed Paksu; Namaz: Dirilişe Çağrı, Ahmed Bulut; Namazla Yeniden Doğdum, Yaşar Alptekin; Namazı Yaşayanlar, Said Demirtaş; Namazla Kıyam Etmek, Abdullah Büyük; Namazla Yaşamak, Veysel Akkaya; Müslümanım Diyen Bir İnsan Niçin Namaz Kılmak İstemez, Feyzullah Birışık; Namaz ve Karakter Gelişimi, Esma Sayın Ekerim; Namaz Akılları Durduran Mucize, Dr. Kerim Buladı; Dinimin Direği Namaz, Süleyman Bosnalı; Namaza Giden Yollar, Alaaddin Başar; Namaz Çağrısı, Ramazan Kayan; Namazı Anlayarak Kılmak, Prof. Davut Aydüz; Kıl Beni Ey Namaz, Senai Demirci; Niçin Günde Beş Vakit Namaz Kılmalıyız, Sabahattin Uçar; Namaz: Darda Koymaz, Abdülaziz Kutluay; Namaz Kahramanları, Cemil Tokpınar; Namaz Âşıkları, Ali Balkan; Çocuklara Namazı Nasıl Sevdirelim, Ahmed Bulut; Namazın Sırları, Ahmed Altun; Ali’nin Seccadesi, Cüneyd Süavi.

Namaz haberimizi namaz hassasiyeti bulunan, namazlarını huşu ile, yavaş ve zarifçe kılan, gençlere de bunu öğütleyen Cahit Zarifoğlu’nun şiirinden bir parçayla bitirelim:

Bulutların yeryüzüne doğru saçaklandığı vakitler

Sürüleri doyurmuş

Köylere emin bir gece yaymış

Serin ve ılık evlerin seccadelerinde

Yatsılarıyla nehrolmuş

16168

Yavuz Selim Güneş haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2010, 15:48
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26