banner17

Bu bayram mesajlaşma!

Dunyabizim.com sizi buradan bayramlaşmaya davet ediyor! Okurlarımız bayram tebriklerini buradan iletiyor. Özel, genel... Sadece dunyabizim.com okurlarına açık!

Bu bayram mesajlaşma!

Bayramlarda cevap alamadığınız toplu mesaj katliamına son verin artık. Bayram namazından sonra aile reisinin eve gelmesiyle başlar bayramlaşmalar. Büyüklerin eli öpüldükten sonra telefonlar ele alınır ve geçen bayramlardan kalan mesajlar bir bir “copy-paste” edilir. Hatta bazen kandil mesajı göndeririz bilmeden. Kısa mesaj

“Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Kurban Bayramınız bereketli olsun!” mesajında Kurban bayramı yerine kaç defa Miraç kandilimiz kutlandı acaba? Biz bu durumdan şikâyetçiyken popüler kültürün kuklası olarak, bayram sabahı mesaj trafiğine yakalanmamak için arefe gecesinden başladılar bayramlaşmaya. Toplu mesaj katliamına son vermedeki önerimiz; bir bayram ziyareti yapmanız, sevdiğinizi arayıp sesini duymanız ya da ona özel bir mesajınızın olması. Gelin bu sefer bir değişiklik yapın ve sevdiklerinizin bayramını buradan kutlayın.

Aliye ColayDünyabizim.com olarak bu bayram sevdiklerinizi küçük bir farkla mutlu etmek istiyoruz. Bu bayram operatörler yerine bayram tebrikinizi biz iletelim onlara. Ne dersiniz?

Şifa Sarıçam: “Genç cemaat” grubumuzun bayramını kutlarım. Ayşegül, Nesibe, Büşra, Zeynep… Daha nice bayramlara inşallah.

Âmine Gültekin: Dayım Ertuğrul Fındık’ın, arkadaşım Hanife Kutgi’nin ve Fatıma Hilal Başköylü’nün bayramlarını kutlar, daha nice bayramlarda beraber olma dileğimi iletmek istiyorum.

Aliye Colay: Gözümde tüten biricik ailemin Kurban Bayramını en içten, en samimi duygularımla kutlarım. İlk kez bayramı yanınızda geçiremiyorum ama hep kalbimdesiniz. Birlikte nice bayramlara inşallah.Ammar Kılıç

Ammar Kılıç: Zengin yahut orta halli, kurban kesebilen aileler olarak kurban etlerini bizim gibi ahvali yerinde dostlarımızla değiş tokuş ettiğimiz bayramları geride bıraksak artık ne güzel olur.. Hatta hayır kurumlarına da vermesek kurbanlarımızı, bizzat kesip kendi elimizle yoksula dağıtsak. Kurbana -ki yakınlaşmaksa eğer- “aracılar” kılmamış oluruz böylece. Yoksuldan uzaklaşmamış oluruz. Kurban bayramı da bir ritüelden öteye geçer belki.

Az daha unutuyordum; bayramınız mübarek olsun.

Yasemin Güney: Küçük dünyamın büyük insanları, muhabbetin yanında olmazsa olmazlarım, hani kışı yaza çeviren adına ‘dost’ denilen güzel insanlar… (ikizlerim, Kübram, Cevriyem, yurttaşlarım) bereketli, hayırlı, huzurlu, uğurlu, bol kazançlı, akraba ziyaretli nice bayramlara... Küçük dünyalarda kocaman kocaman mutluluklar yaşatasınız inşallah bu bayram.

Sami Yaylalı: Benim mesajım Cihad Meriç’e; sanal da olsa bayramın kutlu olsun abi.

Ahsen Büşra Karataş: Beş kuruşsuz kaldığım akşam, bana 1 lira veren yol üstünde tespih, seccade satan amcanın bayramını kutluyorum.

Merve Köse: Hayatıma anlam katan, manevi desteğini esirgemeyen M. Fatih Keleş’in bayramını kutlarım. Bundan sonraki bayramlarda da beraber olmak dileğiyle.

Furkan CantürkFurkan Cantürk: Tüm İslam âleminin Kurban Bayramının hayırlara vesile olmasını dilerim.

Seyfullah Bayram: Kurban bayramını tatil olarak değerlendirip dinlenmeyi değil de, Pakistan’da yardıma muhtaç insanların yanında olmayı tercih eden değerli kardeşim ve dostum A. Ekrem K. Kurban bayramını tebrik ederim. Rabbim İhlâs, sadakat, tevekkül ve teslimiyet ile sembolleşen bir ömür nasip ve müyesser eylesin.

Halil Kalem: Doğu Türkistan’da hayatta olup olmadığını bilmediğim amcamın bayramını kutlar, çocuklarının da gözlerinden öperim.

Esra Sevinç: Almanya’da yaşayan Medine halamın bayramını kutlar, maneviyatlarının eksilmemesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

Yavuz Selim Güneş: En büyük varlığım ailem başta olmak üzere değerli büyüğüm Rasim Özdenören, kıymetli öğretmenlerim Lütfi Arslan ve Süleyman Ragıp, ümmetin derdine düşmüş ağabeylerim Asım Gültekin ve Mahmut Bıyıklı, zarif annemiz Berat Zarifoğlu Teyze… tüm değerli dostlarımın ve bütün ümmetin Kurban bayramını kutlarım.

Aziz Yiğit: Mauritius adasında yaşayan arkadaşım M. J. Soyfoo’nun bayramını kutlar, beraber geçirdiğimiz 7 sene boyunca benden esirgemediği dostluğu için teşekkürlerimi sunuyorum buradan. Eid mobarak.

Ayşe Büşra Aydemir: İnsan memleketinde, baba evinde olunca sevdiklerinin içinde; gözü de gönlü de uzaklardaki dostlara çeviriyor hasretini. Tv programına çıkmış küçük çocuklar gibi olacak ama tek tek saymak istiyorum gönül durağımda bekleyen GENÇ gönüllü ahretliklerimi.

İstanbul’da kiracı kardeşim Feyza Öztürk başta olmak üzere, İstanbul’un ev sahibesi, görmeden gönlümün, görünce gözümün nuru olan ahretliğim Nur, hemen beri tarafta Bursa dolaylarındaki ebedi ve edebi gönüldaşım Merve’m, kapı komşusu cici dostum Sena, gönlün içerlerine doğru yol aldıkça artan muhabbetin ve mazinde yatan samimiyetin nişanesi Konyalı Şeyma ve gönülleri peşinde koşan seyyah dertli gençlerimizin Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum. Rabbim gönlü GENÇ olarak nice bayramlarda gönüllerde buluşmayı, ahirette  cennetine kavuşmayı nasip etsin gencim, gönüllüyüm, güzelim diyen dertlilerine. Hepimize NOT: Teşrik tekbirlerini unutmayalım ey cemaat!Fatih Kaşçıoğlu

Fatih Mehmet Mirza: Bazı yerlerde “Bakra Eid”, bazılarında “Id-ul-Azha”, bir başka diyarda ”Babbar Sallah”, daha uzaklarda “Ciidwayneey” olarak adlandırılan ülkemizde de “Kurban Bayramı” olarak bilinen, Kurban olunacak olanın ALLAH olduğunu hatırlatan, bu mübarek bayramınızı kutlar, hayırlı ve huzurlu olmasını ümit ederim.

“Aslında bu meselenin çocuklarda çözülebileceğine inanıyorum. Müsbet ve menfî manada. Yani bir çocuk babasından önce kalkıp sabahleyin camiye gidiyorsa, ne bileyim kurbanın kulağına gizlice bir şeyler fısıldıyorsa, birileri mesaj atmaya devam edebilir.” diyor Fatih Kaşcıoğlu da. Elbet birileri mesaj atmaya devam edecek. Buradan mesajını iletenler bile bayram sabahı buradan seslendikleri kişiye mesaj atacaktır yine. Ama sizden ricamız; lütfen ama lütfen sevgiyi kendi ellerimizle katletmeyelim. Çocuklarımızın, torunlarımızın bizden göreceği çok şey var. O samimiyeti bizden görsünler ki, sevgiyi yaşatmaya devam etsinler. Mesaj atacaksak da ona özel bir mesajımız olsun, hitap etsin, sevindirsin, tekrar okutsun, kopyalanıp başka birine gönderilmesin.

Bir teklifimiz daha var. Bu bayram aynı şehirde olduğumuz halde bayramını mesajla kutladığımız sevdiğimizin bayramını mektupla kutlayalım. 160 karakterle sınırlandırmayalım kendimizi. Mesaja vereceğimiz parayı postaneye verelim. Bir düşünsenize o mektup belki yıllarca kalacak gönderdiğiniz kişinin sandığında…

 

 

Feyzanur Öztürk herkesin bayramını kutluyor. (Hazır mesaj gönderenlerin de)

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2015, 15:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeynep Şahin
Zeynep Şahin - 8 yıl Önce

Ben de Şifa Sarıçam Ablamızın bayramını tebrik ederim. ;)

Dilruba Ak
Dilruba Ak - 8 yıl Önce

Tüm milligorus-forum.com.tr MGF ailesinin bayramını kutluyorum. Kestiğimiz kurbanların nefislerimizi kurban etmemize vesile olması duası ile...

fatıma şentürk
fatıma şentürk - 8 yıl Önce

bayram sevincini mesaj karakterlerine hapsetmekten vazgeçerek ben de tüm sevdiklerimin ve özellikle sevgili dostlarımın bayramını kutluyorum. büyüklerimizin dediği gibi çok bayramlar görelim beraber :)

kameray
kameray - 8 yıl Önce

Nice hayırlı bayramlar dileğiyle bütün Müslüman aleminin Bayramını kutlarım ...

Selametle ...

banner19

banner13

banner20