Böyle güzelliği kim yapar?

Ahmet Murat ve Ahmet Edip Başaran'ın Profil Yayınları'ndaki imza gününe sürpriz bir ziyaret gerçekleşti.

Böyle güzelliği kim yapar?

Son 15 yılın iyi şairlerinden, şiir âleminde hem kişiliği hem saygınlığı ile takdirleri üzerine toplayan şair Ahmet Murat'ın 3. şiir kitabı çıktı. Diriliş, Edebiyat, Mavera doğrultusunu benimsemiş, dipdiri, coşku dolu şairimiz Ahmet Edib Başaran'ın ise ilk şiir kitabı çıktı.

Her iki kıymetli şairimiz için Profil Yayınları'nda bir imza günü düzenlendi.14716

İbrahim Tenekeci'nin emeklerinin hissedildiği imza gününde şairlerimizin okurları ve şair yazar arkadaşları da bulundu.

Sait Yavuz, Ahmet Veske, Hüseyin Akın, Mustafa Akar gibi edebiyat dünyasından isimlerin yanısıra Ayraç dergisinden Yunus Emre Tozal da oradaydı. İmza gününün ilerleyen saatlerinde kapıda usta yazar Rasim Özdenören göründü.

İbrahim Tenekeci'nin Rasim Bey'e, imza gününe katılmış tüm şair ve yazarları tanıtmasından sonra Rasim Bey kitapları yayınlanan şairleri tebrik etti. Ardından hatıra fotoğrafları çekildi.

Ankara'da yaşayan Özdenören gibi bir zirve ismin genç şairlerimize yaptığı bu ziyaret ve onları tebrik etmesi büyük takdirle karşılandı. O yoğun İstanbul programı içine bu nitelikli şairlerimizin imza gününü katmış olması, sadece Profil yayınlarının üçüncü kattaki bürosunun merdivenlerini çıkmış olması dahi Rasim Beyin nasıl güzel bir insan olduğunu bir kez daha gösterdi. Ahmet Murat, biz bu zahmeti vermek yerine aşağı inerdik efendim derken bu ziyaretten duyduğu memnuniyet ve mahcubiyeti ifade ediyordu aslında.

Bu vesile ile Ahmet Murat gibi değerli bir şairin yanına Ahmet Edib Başaran gibi kendi çizgisinde yürüyen serazat bir şairi ekleyen Profil yayınlarını da, İbrahim Tenekeci'nin gayretlerini, titizliğini de tebrik etmek gerekiyor.    

 

Yusuf Ziya Güleç haber verdi

 

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
YASİN DOĞRU
YASİN DOĞRU - 13 yıl Önce

Gençliği Mavera okuyarak geçen bir Baba'nın oğluna (Ahmet Edip) Rasim Ağabeyden, Mavera duygusallılığıyla çok Baba bir davranış... Helal olsun!

haşim
haşim - 13 yıl Önce

her iki şairin ortak özelliği, ilişkileriyle değil sadece şiirleriyle kendilerine yer açan kişiler olmalarıdır. iki ahmet'e Ahmetçe selam ederim. kalıcı olmalarını dilerim. olacaklardır inşallah, hak ediyorlar.

hayri gezer
hayri gezer - 13 yıl Önce

çok değerli ve kıymetli dostum Ahmet Edip BAŞARAN kardeşimi tebrik eder bu başarıların devamını dilerim.

Mehmet Fatih ÇAKIR
Mehmet Fatih ÇAKIR - 13 yıl Önce

Ahmet Edip Başaran kardeşimi bu ilk şiir kitabı vesilesi ile tebrik ediyorum...