Bombaları bize bıraktı gitti!

Lütfi Arslan Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gençlerle buluştu. 5N+2K denklemine üç de bomba ekleyip öğrencilere sundu..

Bombaları bize bıraktı gitti!

HAYAT = 5N+2K       

Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi
(+)

Konya Anadolu İ.H.L'de konferans veren Genç dergisi editörü M.Lütfi Arslan' dan bombalar..

Konuşmasının başında Allah'ın ilk emrinin ''Oku'' olduğuna ve son emrininde ''Oku'' olduğuna değinen Lütfi Arslan sözlerini şu hadis-i şerif ile destekledi;''Dünyalık isteyen ilme sarılsın, ahiretlik isteyen de ilme sarılsın, hem dünyalık hem ahiretlik isteyen de ilme sarılsın.''

Bu şekilde okumayı vurgulayıp kitap okumanın zararlarından da bahsetti.''Kitap okumak insanı sürüden ayırır, kitap okumayanlardan soğutur ve geliştirir. Sanatsal ve yazarsal bir yetenek vererek insanı cahillerden uzaklaştırır.''sözleriyle anlattı.                                             

Kitap okurken seçici ve eleştirici olmamızı söyleyen Lütfi Arslan kitabı okumaktan çok anlamanın önemli olduğunu söyledi. Kitap okuyan okumayan, seven sevmeyen herkesin bir yazar olduğunu ve her gün kendi kitabının bir sayfasını yazdığını vurguladı. Arslam, yazarlığın HAYAT=5N+2'lik formülünü bizlere açtı.

5 N + 2K

"5N" Okunan kitapta, onları tespit etmek ise bizim elimizde:

 • Ne dediği
 • Nasıl dediği
 • Ne demediği
 • Ne denmesi gerektiği
 • Nasıl denilebileceğini anlamak

Artı 2'lik "K"ısmı ise;

 • Kainat bize ne fısıldıyor?
 • Kainatın fısıltılarından biz ne anlıyoruz ?

Üç Adet pimi çekilmiş Bomba

Lütfi Arslan'ın kucağımıza bıraktığı bombalar ise:

 • +1 olmak

''Yaradılan 7 milyar insanın isyanı mı yetmedi, ibadeti mi yetmedi ki  Yaradana, o Yaradan +1 olarak birde seni yarattı...''

 •  Dünya bir gün sizin nefesiniz olmadan açarsa gözlerini ondan eksilen ne olur?
 •  Sizce 1893'de doğup sabretmek mi yoksa 1993'de doğup şükretmek mi zordur?

Genç dergisinin genç editörü Lütfi Arslan bu 3 bombayı bizlere bırakarak kendisinin ilahi sorgudan yırttığını söyledi. Biz de 11/C olarak DünyaBizim.com sayesinde bu 3 bombayı kucaklarınıza kucak dolusu sergilerle bırakarak ilahi sorgudan yırttığımızı düşünüyoruz.

Not:Cömertliği üzerinde olan Lütfi Arslan sorduğu enteresan sorulara cevaben mantıklı saçmalayan iki öğrenciye de Genç Dergi aboneliği hediye etti.

 

Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi 11/C  Sınıfı, izledi, haber verdi..

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2010, 08:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
öztürk
öztürk - 9 yıl Önce

Bu bombaların bir an önce patlaması gerek :)

murat kork
murat kork - 9 yıl Önce

okula renk geldi sık sık bekleriz motive olduk teknik motiveden daha etkili oldu.Bombalara gelince zaman ayarlı bombaların pimi çekildi tahrip gücü fazla parça tesirli.Lütfi Arslan beye çok teşekkürler.

banner19

banner13