Bir dergi neden okunur?

Anadolu Gençlik Dergisi okuyucularına neden bu dergiyi takip ettiklerini sorduk..

Bir dergi neden okunur?

 

10745

 

Anadolu Gençlik Dergisi manidar bir tarihte yayınlanmaya başladı. 2000 yılının Şubat ayında. Bu ayda yayınlanmış olması 28 Şubat’a gönderme yapıyordu.

Kdv dahil fiyatı 1.000.000 TL idi o ozamanlar. Ve ilk sayının kapağında kocaman bir “Help!” Yazıyor, Avrupa’ya da bir mesaj veriyordu. O günden bu güne her ay düzenli olarak yayınlanan Anadolu Gençlik Dergisi’nin bazı okuyucularına dergiyi neden takip ettiklerini sorduk. Aldığımız cevaplar bu haberimizde.

Ama gözümüze çarpan bir şey şu oldu: Mehmet Doğan derginin takip edilen bir yazarı. Hatta bazı okuyucular dergiyi okumanın tek sebebi olarak görüyor Mehmet Doğan’ı…

Metin Bayram (Öğrenci)

Günlük gazete zaten takip ediyorum. Haftalık dergimde var. Aylık periyotta da Anadolu Gençlik Dergisi’ni takip ediyorum. O ayın önemli tüm olaylarını görme şansını yakalıyorsunuz bir kere. Bir de yorumlar var tabi. Gazzekatliamı gerçekleştiğinde Anadolu  Gençlik bunu kapağına taşımıştı. Gazze’yle Çanakkale’yi aynı davanın, ilahi kelimetullahı yaşatmak için olduğunu söylemişti. Bu önemli şimdi. Böyle dergilerin sayısı da artmalı tabi. Artsın ki daha çok insana ulaşsın bu mesaj.

10746Muhammet İspir (AGD Dörtyol Temsilcisi)

Anadolu Gençlik Dergisi’ni okumamın sebebi, siyaseti doğru olarak anlatan, fikir sahibi ve aktüel konuları içeren dergi olduğu içindir. Dr. Mehmet Doğan favori yazarımdır. Dergide eksik olarak gördüğüm fazla bir konu yok. Lakin aktüele biraz daha önem verilse daha iyi olur diye düşünüyorum.

Ahmet Özer (Öğenci)

Anadolu Gençlik bir davanın dergisidir. Bu dava İslam davasıdır. Anadolu Gençlik müslümanların gündemini oluşturan bir dergidir. Burada müslümanca bakışla olaylar değerlendirilir. Elbette başka dergiler de yok mu diyeceksiniz. Ama Milli Görüş’e yakın durması ve medyanın hararetle göstermemeye çalıştığı gerçekleri gösteriyor olmasından dolayı da Anadolu Gençlik takip ediyorum.

10747Hamit Yıldırım (Muhasebeci)

Mehmet Doğan bu dergide yazıyor ve tek sebebim bu Anadolu Gençlik okumak için. Sizce de yeterli bir sebep değil mi bu?

Şule Kızıltaş  (Ev hanımı)

Geçen yıl abone kampanyası vardı. Hadis kitabı hediye ediyorlardı. Ben de abone olmak istedim. Ben daha çok dini yazılanları okuyorum. Siyasi yazılarını okuyan oğlum var üniversitede o okuyor. Eşim okuyor ara sıra. Ama güzel şeyler yazıyor tabi.

 

Besim Bal sordu 

Yayın Tarihi: 19 Ocak 2010 Salı 14:44 Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2010, 14:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
aktan selam
aktan selam - 13 yıl Önce

"dava" olduğu ortada ama daha çok "parti davası" gibi görünüyor. eh bir zamanların "tek partisi"ydi. tabii ki kendi alanında tek partiydi. alternatifi yoktu. yeterince doğru bir görüş değildi. milleti ile kan uyuşmazlığı vardı, hem vizyonu da yoktu, çağı anladığı da yoktu. böyle bir görüş tasfiye olmaya mahkumdu. şimdi tasfiyeyi reddeder gibi çırpınıp yaşama mücadelesi veriyor. yenilgiyi kabullenmek zor tabi. siyasi hırs ve kıskançlığı da eklemek lazım.

Ftm
Ftm - 13 yıl Önce

ilmi anlatan birşeyler veren herşeyi okurum. Yağmur ve Sızıntıyı okuyorum bazen de Anadolu gençlik bu zamanda gençler Anadoludan her ne kadar çıkmış olsa da..

Süleyman Arif YILDIZ
Süleyman Arif YILDIZ - 13 yıl Önce

Çoğu kimse tarafından görmez gelinsede, siyasi parti propagandası yapıyor denilsede,(ki tarafsız olmak yerine Hakkın tarafını tuttuklarını düşünüyorum) Toplumumuzun problemlerini, müslümanların düştüğü hataları, gafletleri (Örn.Müslümanların para pul düşkünü olmaya başlaması) halka anlatma ve haber verme konusunda önemli bir boşluğu dolduruyor bence.Çok kaliteli yazarlar var.Mehmet DOĞAN,Bülent AKYÜREK, Tarık Yılmaz BEKLER, İsmail ŞAKIMA kaçırmadan okuduğum yazarlar.

bir dost
bir dost - 13 yıl Önce

Siz gelin en iyisimi yüzyıllardır tüten nakşibendi ocağına, tasavvuf deryasına dalın. Yolların en hakikisi, sünneti seniyye caddesinin biricik temsilcisi bunlardır.

Mustafa Doğan
Mustafa Doğan - 13 yıl Önce

Bence tam anlamıyla bir dava. Karanlığın zifiri olduğu bir dönemde ortaya çıkıp, islamın sadece inanç bazında olmadıgını aynı zamanda toplumu da şekıllendiren bir din oldugunu insanlara hatırlatan, emri bil maruf nehyi anil munkeri bilinçlere kazımaya çalışan... yani kısacası ciihat şuuru. Tam da günümüz müslümanının ihtiyaç duydugu hissiyat.
Vizyon dediğimiz çağa ayak uydurma dediğimiz birazcıkta taviz birazcıkta reel politik ise varsın o da olmayıversin...

banner19

banner36