banner17

Bildiğin 'Müsvedde' değil bu!

Arkadaşımız Mustafa Celep yeniden yayınlanan, entelektüel ağırlığı olan bir siteye göz attı...

Bildiğin 'Müsvedde' değil bu!

Hoş geldin musvedde.net!

11825
(+)

Sayfalarında düşünce yazılarına yer veren internet siteleri her zaman dikkatimi çekmiştir. ‘Enformasyon Bombası’ altında düşüncenin asaletine sığınan sitelerden bahsediyorum. musvedde.net bunlardan. Geçtiğimiz senelerde kapanmıştı ama sonra tekrar yeniden düşünüyor olmanın tazeliğini de taşıyarak zihinsel-düşünsel meselelere ışık tutan sayfalarıyla âlem-i internete merhaba dedi ve biz de hoş geldin diyoruz musvedde.net e.

‘Müsvedde’yi biz kelime anlamı olarak notlarımızı karalamak üzere buruşturup attığımız sayfalar şeklinde algılarız. Musvedde.net i ziyaret edenler bu algının fazlasıyla yanılsama yüklü olduğunu anlayacaklardır.

Sade ama ağır bir site

Sade bir site musvedde.net. Sade ama ağır bir site aynı zamanda. Sorgulamanın ve düşünür olmanın ağırlığını taşıyor.

Kimler var sitede? Hangi kalemşorlar? Bunlar kim? Ne hakkında kalem oynatıyorlar? Dertleri ne?

11826GYY Mustafa Karasoy

Sitenin genele yayın yönetmeni Mustafa Karasoy. Karasoy’u ben ilkin bu sitede tanıdım. Müslümanların dertleriyle hemdert olan bir yazar, anladığımız kadarıyla. Entelektüel bakış açısına sahip.

Genel olarak sitenin İslami camianın entelektüel sorunlarıyla ilgilendiğini söyleyebiliriz. İslamcı aydınların işlevleri, direniş bilinci ve benzeri konularda ufuk açıcı yazılar mevcut.

Sitede yayınlanan her yazıdan bahsetmeyeceğim tabi ki. Bunun dışında sitede Said Aydın’ın varlığına da tanık oluyoruz. ‘Benim Delilerim’ adlı bir yazı yayınlamış Aydın. Okunası bir yazı. Said Aydın’ı yanılmıyorsam bir Fayrap’ta bir de Kitap Zamanı’nda görmüştüm.

Sitede ayrıca Edip Ozan Karaoğlu, Şemseddin Cihan gibi isimler var.

musvedde.net e yeniden alem-i internete katıldığı için hoş gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Dileğimiz matbuat

Benim kişisel dileğim bu sitenin bir an evvel alem-i matbuata dönmesi yönünde. Doğrusunu söylemek gerekirse müsvedde’nin matbu yayını dergiciliğimize düşünsel bir ağırlık kazandıracaktır. Zira ‘bizim mahalle’deki düşünce dergilerinin noksanlığını düşündüğümüzde bu durum kaçınılmaz bir hal alır. Giderek bir zorunluluğun habercisi olur. Umarım dileğimiz ve önerimiz dikkate alınır.

Entelektüel kapasitesi yüksek olan bu siteyi görüp okumanızı öneriyorum.

 

Mustafa Celep, gördü ve önerdi

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2010, 14:16
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
akif
akif - 9 yıl Önce

birkaç yazısını okudum. iyi niyetli, samimi duygularla yazılmış yazılar... "islam devleti" ne demekse kafama takıldı, yanlış anlaşılmasın, sadece kafama takıldı...

devrilmeyecek bireyler olma dileği ile

banner19

banner13

banner20