Bekle bakalorya, Cafcaf geliyor!

Cafcaf mizah dergisi dersane ve üniversite dosyasıyla yaz 2011 sayısında yine dopdolu

Bekle bakalorya, Cafcaf geliyor!

Cafcaf 47. sayısında yaklaşan üniversite sınavlarını göz önüne alarak kapağında ÖSYM’ye bir gönderme yapmış ve merkezi öğrenci seçme sınavlarının kaldırılmasını önermiş. Kapakta ayrıca maymun iştahlı tiki gençliğinin üniversite eğitimini ne kadar hafife aldıkları konusu slogana paralel şekilde işlenmiş.

10 Maddede Akademisyen Analizleri
(+)

Cafcaf'tan üniversite dosyası

Bu sayıda Cafcaf ekibi kendi köşelerinin yanı sıra üniversitelere özel bir dosya hazırlamışlar. 12 bölümden oluşan dosya derginin ilk sayfalarından itibaren okuyucuya sunulmuş. 

Üniversite dosyası: Gündem, Kışla Tipi Üniversite Kapıları, Ah Üniversite, Üniversitelerin Hoca Tipleri, İkna Odaları, 10 Maddede Akademisyen Analizleri, Medreseler Kapatıldı Ama, Bir Üniversite Kütüphanesinde Neler Oluyor?, Diplomanın Dibine Yolculuk, Üniversiteli Müteşair Hasta, Bölümlere Göre Kız Tavlama Teknikleri, Öğrenci İnfografisi, Okulu Bombalamak gibi bölümlerden oluşuyor.

Cafcaf’ın dileği: Dersaneler kapatılsın!

Büyükşehirlerdeki büyük üniversiteler ve yine bu şehirlerdeki niteliksiz ücrete nitelikli personel istihdamı, ucuzlayan hayat, ucuzlayan insani değerler, diplomalı kültürsüzler vs. küçük şehirlerin eğitim ve sanayi düzlemindeki zayıf duruşu gibi kompleks sorunların tümünün dersanelerin kapatılmasıyla çözüleceğine işaret edilmiş sanki.

Medyanın önde gelen isimlerinin kaseti çıkarsa ne olur?

Fatih Altaylı’dan Cüneyt Özdemir’e, Ruhat Mengi’den Elif Çakır’a kadar iki düzine gazeteci 'Aradığınız Medya' köşesinde mercek altına alınmış.

Devlet Bahçeli’nin ‘Püskevit’ine Hüsrev Hatemi güzellemesi

“Mizah Toplumsal Bir Reflekstir” başlıklı köşesiyle Prof. Dr. Hüsrev Hatemi öz tecrübelerini akıcı ve mizahi bir dille okurlarıyla paylaşmış ve ‘Püskevit’in ne denli doğru olduğunun altını çizmiş.

Nutuk, Kemalistler içün Muharref Kutsal Kitaptır

Otacı Zahter, geçtiğimiz yıldan bu yana tazeliğini koruyan, Mustafa Kemal’in Nutuk’u yazmamış olduğu gerçeği üzerine eğilip gündemi meşgul eden diğer konularla birlikte mizahi bir potburi hazırlamış. Said Nursi’nin Kuvayı Milliye ile ilgili Cihat Fetvası’na değinmesi ise günümüze ışık tutar nitelikte.

Kışla Tipi Üniversite Kapıları

Resmi büyütmek için üzerini tıklayın

Okulu bombalamak isteyen bir mezun

Mezun olduktan yıllar sonra okulunu bombalamak isteyen kahramanıyla Güray Süngü'nün tatlı öyküsü akademik çalışmaların ne denli değer(!)li olduğundan izler taşıyor.

Cafcaf sitesi tıklanma rekorları kırıyor

Cafcaf dergisinin internet sitesi her gün güncellenmesiyle dikkatleri çekiyor. Sitede bilhassa seçim dönemi dolayısıyla birbirinden ilginç yurt haberleri, afiş çalışmaları vs. bulabilirsiniz. Ayrıca derginin eski sayılarını, köşelere göre veya yazarlara göre tasnif edilmiş halde bulabileceğiniz gibi çeşitli duvar kâğıtları ve avatarları da okurlarının hizmetine sunmuş. Biz adresi verelim:www.cafcafdergisi.net

Cafcaf Mizah Dergisi Sitesi

Cafcaf’ta yeni isimler

Geçtiğimiz sayısında dergi bünyesine kültür-sanat dünyasından: Ulvi Alacakaptan, Şafak Tavkul, Bülent Akyürek, Bünyamin Yılmaz, Kamil Yeşil, Suavi Kemal Yazgıç, Güray Süngü, Murat Karaca, Mustafa Talip Yılmaz, Ahmet Kesgin, Fatih Ketancı, Kerem Abadi gibi isimler katmıştı.

Bu sayıda ise Prof. Dr. Hüsrev Hatemi, Yalçın Turgut Balaban ve İbrahim Sadri de Cafcaf kervanına katılmışlar. 

 

Kerem Abadi halkı gazete bayilerine çağırdı

Cafcaf Sayı 47 Kapak

 

 

Yayın Tarihi: 07 Haziran 2011 Salı 03:30 Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2011, 17:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
fkgk
fkgk - 11 yıl Önce

yani, yine bayi bayi dolaşıp cafcaf var mı?, geldi mi?, ne zaman gelir?
sonra, niye cafcaf getirmiyorsunuz?, getirmek zorundasınız!
cafcaf istiyorum, lütfen cafcaf getirirmisiniz dedikten sonra en az 3 tane alıp sanki ayda 1 cafcaf okuyormuş gibi yapıp, cafcaf açlığını doyurma vakti geldi!!!

banner19

banner36