B. Akyürek nasıl hidayete ermiş

Üsküdar Anadolu İHLliler Bülent Akyürek'i beklerken Murat Kekilli'yi görünce şaşırdılar!

B. Akyürek nasıl hidayete ermiş

Geçtiğimiz hafta Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Kitapperestler grubunun düzenlemiş olduğu Bülent Akyürek söyleşisindeydik. Kitap standları kurulmuş ve kitaplar yeni okuyucularını beklemeye başlamışlardı. Bu arada hazırlıklarda yapılıyordu.

Murat Kekilli
Murat Kekilli

İlk defa böyle bir çalışma içerisindeydik ve bunun heyecanını yaşıyorduk. Bülent Akyürek'in gelmek üzere olduğunu haber aldıkça bu heyecan kat be kat daha da artıyordu.
Ve mutlu son.. Çöldeki Penguen alkışlar eşliğinde.. Meraklı ve bir o kadar heyecanlı gözlerden sıyrılarak sahneye geçti.

Misafirimiz güzel bir de süprizle gelmişti: Murat Kekilli'de bizimleydi.
Ve hoş bir söyleşinin de kapısını araladık..

Murat Kekilli'de bu sohbete eşlik etti. Allah'ın selamıyla başladı konuşmasına ve yabancılaşmamızdan yakındı biraz da. "Arapça'yı unuttuk, Türkçe de gitmesin"diyerek de ekledi. Ölümü hatırladık ve gördüğü VIP cenaze aracından bahsetti tebessümle..:)

 

Bülent Akyürek
Bülent Akyürek

Gavur İcatları Antolojisini karıştırdık hep beraber..

Bülent Akyürek yine yabancı otları temizledi birer birer hayatımızdan. Çam ağaçlarına küstük. Bize ölümü hatırlatmadığı için. Modern hayata başkaldırdık. Beynimize sokulmuş tezatlıkları cımbızladık tek tek.. 

Soru faslında Bülent Akyürek'e Allahsızlığı nasıl bıraktığı soruldu. Akyürek'in cevabı ilginç idi: Rüyayla dedi!

Ve şöyle devam etti: "Beklerdim ki bunca okumuşuz, etmişiz. Beklerdim ki daha entelektüel bir şekilde bulayım Allah'ı. Ama rüyayla oldu. Samanyolu televizonundaki Büyük Buluşma gibi, Sırlar Kapısı gibi! "Bana da mı Rabbim!" dedim, bana da mı?! 
  
Bu güzel ortamda bulunmanın ve okulumuzun böylesine güzel konuklara ev sahipliği yapmış olmasının gururunu yaşadık. Bu vakitten itibaren de boş durmayacağız inşallah. Ecdadımızın misafirperver halini takınıp faydalı işler yapmaya devam edegeleceğiz. 

Bize bu konuda yardımını esirgemeyenlere müteşekkiriz.
 
Esra Erdoğan haber verdi

Yayın Tarihi: 16 Kasım 2009 Pazartesi 08:46 Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2010, 12:09
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat küçükçifci
murat küçükçifci - 11 yıl Önce

güzel.

Mehmet Bahadıroğlu
Mehmet Bahadıroğlu - 11 yıl Önce

bende ü.i.h.l öğrencisi olarak bu programdan çok haz aldım. emeği geçen herkese müteşekkiriz..

Tolga Aygür
Tolga Aygür - 11 yıl Önce

Bir insan ALLAH'sız olamaz olsa olsa ALLAH'a inanmıyor olabilir diye düşünüyorum..

mehmet güncüm
mehmet güncüm - 11 yıl Önce

BNDE ÜSKÜDAR İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİSİYİM BİZE YAZAR GELECEK DEDİLER İÇİMDE ŞÖYLE GEÇTİ YİNE BİRİ GELİP BOŞ KONUŞUP GİDECEK AMA BÜLENT ABİ ANLATTIKLARIYLA ŞAŞIRTTI ALLAH BU ABİLERİMİZDEN RAZI OLSUN

Rüştü Özdemir
Rüştü Özdemir - 11 yıl Önce

Size gipta ile bakiyorum. Ben de sizin kadarken boyle bir yazarla birlikte olsaydim daha farkli bir yazar (adam) olurdum. Kimin akli ise helal osun.

banner26