banner17

Ankara'da şiir akşamları başlıyor!

Mehmet Atilla Maraş, 11 Aralık 2009 Cuma, saat 18:30'da, Kurtuba Kitap&Kahve'de. Bayındır 1. Sokak, No: 15/23 Kızılay.

Ankara'da şiir akşamları başlıyor!

KurtubaAnkara, kaliteli ve sürekli dergilerin yayınlandığı tam bir dergi cenneti. Kültür, sanat, edebiyat alanında göze çarpan, düzenli bir etkinlik havası yoktur.

Tek tük etkinlikler her daim olur, Mazlum-der'in, Hece'nin, Mekân Kıraatevi'nin içeriğinde. İstanbul'daki gibi düzenli bir hâle girmedi hiç; düzenli söyleşiler, paneller, dersler.

Bir vakit evvel, bir şaire ulaşmak istediğini söyledi bir dostum, iletişim adresini verdim ve Ankara'da yaşadığını da ekledim. Şaşırdı fazlasıyla.

Evet şaşırılacak sayıda şair Ankara'da ikamet ediyor. Sıtkı Caney, Arif Ay, Nuri Pakdil, Hayriye Ünal, Mustafa Aydoğan, Osman Özbahçe, Şaban Abak, Ali Emre, Ali K. Metin, Hakan Arslanbenzer, İbrahim Eryiğit, Erdal Çakır, Çağrı Gürel, Hicabi Kırlangıç, Mehmet Aycı... Yani bereket var, gayretini bekliyor.

 

Her cuma şiir akşamı!

Gayret haberi geldi şükür ki. Sıtkı Caney bahsetmişti, şiir akşamları düzenleme niyetinden. Aralık'ın başında bir Kurtuba Kitap&Kahve'de buluşulup karara bağlandı bu etkinlik. Bundan böyle her cuma akşamı saat 18:30-20:30 arası bir şair konuk olacak Kurtuba Şiir Akşamları'na. Ali Akbaş, Ali Sali, Arif Ay, Arif Dülger, Cengizhan Orakçı, Çağrı Gürel, Erdal Çakır, Eren Safi, Hakan Arslanbenzer, Hakan Şarkdemir, Hicabi Kırlangıç, İbrahim Eryiğit, Mehmet Atilla Maraş, Mehmet Aycı, Mehmet Ocaktan, Mustafa Atiker, Mustafa Aydoğan, Osman Özbahçe, Ragıp Karcı, Sıtkı Caney, Şaban Abak bu etkinlikte yer alacaklar.

Bu akşam başlıyor etkinlik. İlk konuk Mehmet Atilla Maraş.

 Kurtuba

Mehmet Atilla Maraş 11 Aralık 2009 Cuma, Saat 18:30'da,

Kurtuba Kitap&Kahve'de.

 

M. Fatih Kutan Ankara’dan bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2009, 08:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
enes malikoğlu
enes malikoğlu - 9 yıl Önce

neden bu tür şeyler isanbul'da olmaz?

Said Ercan
Said Ercan - 9 yıl Önce

Bu şairlerimizin hepsi bir birinden değerli,
bu kadar çok şair düzenli olarak sanırım ilk defa bir araya geliyorlar,
İstanbul şair yatağı olduğu halde bunu başaramadı,
şairlerimizi ve emeği geçenleri kutluyorum.

fayrap
fayrap - 9 yıl Önce

bir araya gelmiyorlar. kurtuba'da ayrı ayrı her biri cuma akşamı etkinliğine katılacak.

Kenan Kılıçaslan
Kenan Kılıçaslan - 9 yıl Önce

Bismihi Subhanehu
Muhteremler, yazıda geçen isimler ile yazının muhteviyatı sanki tenakuz arz eder gibi, zira bildiğimiz o kadar fazla şair var ki... Lakin yazıda ancak bir kaç şair ismi görebildik. Misal mi ? Mesela Ankara'da ikamet eden Abdurrahim Karakoç'un ismi neden yok ?

m. fatih kutan
m. fatih kutan - 9 yıl Önce

kenan bey, yazı bir 'şair menüsü' ihtiva etmiyor. bize bildirilen beş on ismi yazdık. bu isimleri ardarda tesbih tanesi gibi sıralamamdan ibarettir o diziliş. yani zikrettiğiniz şairin bulunmaması, ihtimallere karışan bir deniz sebebiyledir, orda olcak mıdır bilmeyiz. kasıt elbette yoktur. yazının öyle bir amacı yoktur ve de.

melekleri ürkütmeden/e.ru
melekleri ürkütmeden/e.ru - 9 yıl Önce

Duyunca çok sevinerek sonra bi de fâtih abiye duâ ederek dedim ki " çok nasiblisin,ankarada böyle iş"

duyanlar da şaşırmıyor değil..ben cidden hayret ettim yani..Allah büyük,haayy! (:


aşk'er uğurlamaklarımız sebebiyle ilk geceye katılamadık ama devamına dâim olacağız inşaallah..

düzenli haberler için m.fâtih abiye 'şükrân'

mahmut
mahmut - 9 yıl Önce

ben bir şeyi anlayamadım. hangi şairin hangi cuma kurtubada olduğunu nerden öğreneceğiz. bu programı birisi buraya yazarsa iyi olur. mesela arif ay hangi cuma kurtubada?

Hikmet OKUYAR
Hikmet OKUYAR - 8 yıl Önce

Kurtuba Şiir Akşamları devam ediyor mu?
Ali Akbaş, Ali Sali, Arif Ay, Arif Dülger, Cengizhan Orakçı, Çağrı Gürel, Erdal Çakır, Eren Safi, Hakan Arslanbenzer, Hakan Şarkdemir, Hicabi Kırlangıç, İbrahim Eryiğit, Mehmet Atilla Maraş, Mehmet Aycı, Mehmet Ocaktan, Mustafa Atiker, Mustafa Aydoğan, Osman Özbahçe, Ragıp Karcı, Sıtkı Caney; etkinliklere sık sık katılıyor mu? Etkinlikle ilgili en son çekilen toplu fotoğraf nerede yayınlandı? En son etkinlik kaç kişiyle yapıldı? Tüm şiir dostlarına slm

banner19

banner13

banner20