Alcan gündem korsanı oldu!

Mustafa Alcan'ın Korsan Gündem programı Salih Tuna ve Cafcaf ekibini ağırladı..

Alcan gündem korsanı oldu!

Ülke TVMustafa Alcan, Korsan Gündem’le karşımızda

Ülke TV ekranlarında yeni bir program başlıyor. Bir zamanlar sabahları gündemi kendine özgü bir üslupla bizlere sunan Mustafa Alcan bu defa da ‘Korsan Gündem’ le ekranlarda olacak.

Peki, Korsan Gündem’de neler olacak?

Salih TunaKorsan Gündem’de güncel konulardan, siyasetten, kültür-sanattan havadan sudan konuşulacak. Kısacası değinilmeyen konu olmayacak. Korsan Gündem olsa da programın adı, bizi gündemin her alanından kare kare haberdar edecek.

Korsan Gündem’de Salih Tuna

Korsan Gündem’in ilk konuğu ise Yeni Şafak gazetesi yazarı Salih Tuna oldu. Salih Tuna ile Mustafa Alcan pek çok konuya parmak basıp ‘ana gündemi’ analiz ettiler.

Cumartesi konukları pek Cafcaf’lıydı

Asım Gültekin, Cafcaf27 Şubat Cumartesi günü ise programa Cafcaf Mizah Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Asım Gültekin ve Cafcaf yazarlarından Kerem Abadi konuk oldular. “Müslüman adama gülmek günah mı?” ana başlığı altında Mustafa Alcan’ın sorularını cevapladılar. Cafcaf’la nasıl yola koyulduklarını ve neleri amaçladıklarını TV izleyicileriyle paylaştılar. Elton John’un Hz. İsa aleyhinde dediklerinin yer aldığı bir gazete küpürüne binaen Asım Gültekin İngiliz şarkıcıya “cuk” oturan bir tespitte bulundu.

Yayın sonrasında gelen e-posta mesajları ve telefonlardan anlaşılan o ki Türk Milleti peygamberlere yakışıksız sıfatlar takanlara karşı duruş sergileyenleri ayakta alkışlıyor.

Kerem AbadiCafcaf mizah ekibinin yazarlarından Kerem Abadi ise Cafcaf ekibinin eğitimli ve entelektüel gençlerden oluştuğunun altını çizip ekibin her üyesinin en az bir yabancı dili akıcı konuştuğuna dikkat çekip “hiç bilmeyen ise Türkçeyi yabancı dil gibi kullanabiliyor” dedi.

Mustafa Alcan; ‘Korsan Röportaj’, ‘Korsan Manşet’ ve ‘Vatandaş Böyle Düşünüyor’ adlı ara bölümlerle programı süsledi.

Korsan Gündem her Cuma günü 21:30’da, Cumartesi ve Pazar günleri ise 21:00’de Ülke TV ekranlarında olacak.

 

Emine Şimşek korsan haber verdi

Yayın Tarihi: 01 Mart 2010 Pazartesi 11:56 Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2010, 19:39
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pınar
Pınar - 11 yıl Önce

Korsan Gündem izleyiciyi çekeceğe benziyor. Konuklarını da anlaşılan güzel insanlardan seçiyor. Yazıdaki “hiç bilmeyen ise Türkçeyi yabancı dil gibi kullanabiliyor” güzel espri.. Programa da, haberdar edenlere de tebrikler.

kuaybe
kuaybe - 11 yıl Önce

programı seyrettim sanırım tekrarıydı ama güzeldi .asım abi gibi yaptığı işe dört elle sarılan bir kaç adam olsa dedim içimden . bol bol gülümsedik .

destek vermek ve gülmek konusunda tüm mesajları aldık

ama bişeyi merak ediyoruz ekibe lahmacun götürdüler miki?:)

banner26