Alacakaptan başkasının ölümüyle

Ulvi Alacakaptan 20 Ocak 2010 Çarşamba Saat 20:00 ila 21:30 arasında Fatih, Ali Emiri Kültür Merkezi'nde

Alacakaptan başkasının ölümüyle

İranlı yazar Muhsin Mahmelbaf'ın “Başkasının Ölümü” isimli tiyatro eseri insanın ölümle yüzleşmesini konu edinmiş.

20 Ocak 2010 Çarşamba Saat 20:00 ila 21:30 arasında  Fatih, Ali Emiri Kültür Merkezi (İstanbul Emniyet Müdürlüğü Arkası) bu oyunu izleyebilir, yüzleşmeye tanıklık edebilirsiniz.

10792Ulvi Alacakaptan bu oyun için şöyle diyor: “40 yıllık tiyatro yaşamımda daha güzel bir oyun bulamadım. Her yaştan her coğrafyadan herkes için bir oyun. Herkesin tartışmasız kabullendiği ama hiç düşünmek istemediği bir olgu üzerine yer yer bayağı eğlendiren bir seyirlik.”

Ölümü Kolay mı sandın?

Oyunda söz konusu yüzleşen ise kolaylıkla adamlarını ölüme gönderebilen, yine bir tek emirle başkalarını öldürtebilen bir komutan. Gücü ve kudreti elinde bulunduran bu komutan ise bir düşmanı kuşatmış durumda. Onu da yendiği zaman başkomutan olma şansına sahip. Ancak karşı taraftan kayıtsız şartsız teslim olacaklarına dair haber alır.

Bu duruma bozulan komutan anlı şanlı bir zafer elde edebilmek adına yine de baskın düzenlemeyi düşünür. Bol can kaybı ve bol kan onu daha büyük bir komutan yapacaktır sanki.

Oyunda, güc ve kudret ivmesini yüksek tempoda ilerlerken geceleyin hiç ummadık bir şey olur ve Azrail komutanı ziyarete gelir. İşte tam bu noktada asıl oyun başlıyor..

 

Kerem Abadi herkesi oyuna davet etti

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2010, 10:46
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
yavuz altınışık
yavuz altınışık - 11 yıl Önce

yanlış hatırlamıyorsam bu oyunu 1998 yılında bursa'da yine ulvi alacakaptan'ın oyunculuğuyla seyretmiştim. hayatımda ilk gittiğim tiyatro oyunuydu. ilginçtir bu oyundan sonra tiyatroya kanım ısındı . biraz gerilimli ve fazlaca düşüdürücü bir oyun. tekrar denk gelsem yine giderim...

banner19

banner13

banner26