7 Ocak Ulusal Yas İlan Edilsin

Filistin ateş altında. Dumanlar yükseliyor Gazze'den. Dünya sağır. Uyuyor küresel toplum. Bir şeyler yapmak için erken değil, ama yapılmalı.

7 Ocak Ulusal Yas İlan Edilsin

7 Ocak Çarşamba Gazze İçin Ulusal Yas İlan Edilsin

1948'den beri mazlum Filistin halkına uyguladığı zulümleri saymak neredeyse imkansız hale gelmiş olan Siyonist İsrail rejimi saldırılarına devam etmekte kararlı. Artık vicdanların kabul edemeyeceği bir seviyeye gelen bu zalimane saldırılar Filistin halkının yarısını katletti.

Yoksa Sükut İkrardan mı?

Menfaat için bu saldırılara sessiz kalan dünya ve Müslüman ülkeleri büyük bir ilkesizlik örneği göstermekte. Farklı zamanlarda farklı tepkileri görmeye alışmıştık ama bu son sessizlik insanlığın bitişinin sessizliği. Körelmiş vicdanlar, para ve saltanat için Siyonist devlete tepki veremiyor ya da sözde kalan küçük cızırtılar çıkarıp tepki veriyormuş gibi yaparak halklarını kandırmaya çalışıyorlar. Ortadoğu'da halkı tiranlıkla yönetmeye alışmış, Siyonistlerle işbirliğine girişmiş devletlerin liderleri bu sorunu çözmüyor ya da çözmek istemiyor.

Arkasında 400'den fazla ölü ve yaklaşık 3000 yaralı bırakan ve hala devam eden vahşi saldırıları bizim vicdanlarımız artık kaldırmıyor. Bununla kalmayan Siyonist İsrail kara harekatına başlayarak korkunç bir katliama imza atmaya çalışıyor. Türkiye halkı ve hükümeti olarak biz mazlum olan, zulümden inleyen Filistin halkının yanında acılarını paylaşır durumda olmalıyız. Bunun için de en kısa zamanda Filistinli kardeşlerimizin acılarını paylaştığımızı onlara hissettirmek için ulusal yas ilan edilmelidir. Bunu yapmak, yapamadıklarımıza karşılık bir vicdan borcudur.

İsrail'e karşı daha etkili tepkilerin ilk somut adımı ulusal yas ilan ederek halkın duygularına ve öfkesine tercüman olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti hükümetinden bir an önce bu konuda adım atmalarını bekliyoruz.

Gazze için şimdi hareket zamanıdır. Mazlumder"in başlattığı bu ses daha da çoğaltılmalıdır.

www.dunyabizim.com


Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2009, 08:57
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26