7-77 tüm çocuklar, Motorlukuş'u izlemeye!

Cahit Zarifoğlu’nun Motorlukuş isimli unutulmaz eseri tiyatroya uyarlandı.

7-77 tüm çocuklar, Motorlukuş'u izlemeye!

 

Geçtiğimiz günlerde “Zarifoğlu’nun şiir kitapları tek tek basılsın!” başlıklı haberimizde, Zarifoğlu’nun eserlerinin tiyatroya uyarlandığından bahsetmiştik. Nihayet detaylar belli oldu ve sizinle paylaşıyoruz.

İpekyolu Sanatevi ve Külliyen Tiyatro işbirliği ile, Mavera Gençlik Hareketi’nin de destekleriyle Cahit Zarifoğlu’nun Motorlukuş adlı o güzel eseri tiyatroya uyarlandı. Motorlukuş, motor takılan bir kırlangıcın maceralarını anlatıyor. Kuş ilkin buna seviniyor fakat sonrasında kuşluk özelliklerini kaybediyor. Eserin çocuklar kadar bize de öğrettiği/öğreteceği çok şey bulunuyor. Zira Zarifoğlu’nun çocuk eserleri için söylediği çok önemli bir şeyi de burada hatırlatmakta fayda var: “Çocuk kitaplarının okuyucularının yüzde ellisinden fazlasının büyükler olduğunu sanıyorum.”

Cahit Zarifoğlu, Motorlukuş
(+)

“Çocuklarınızın elinden tutup gidebileceğiniz bir tiyatro oyunu...”

Motorlukuş’un tiyatroya uyarlanması, sosyal medyada da oldukça güzel karşılandı. “Çocuklarınızın elinden tutup gidecebileceğiniz bir tiyatro oyunu...”, “Cahit Zarifoğlu'nun ‘Motorlukuş’u sahnede. İstanbul'da olan dostlarımıza tavsiyemizdir. Böyle güzel şeyler hep olsun, hatta sadece İstanbul'da değil mümkün olduğunca pek çok yerde.” , “Çocukluğumdan kalma bir masaldı, ne anlattığını tam hatırlayamasam da sınav zamanları okuduğum masallara binaen gidilesi geliyor. Bu yaşta masal? Okunur elbet... Büyüklere yazılmış, halisane duyguları, merhameti, sevgiyi, yeniden canlandıran satırlar... Rutinin karmaşasından sıyrılmak isteyenlere tavsiye edilir.” Tüm bu güzel yorumlarla birlikte, tiyatroyu Türkiye’nin her yerinde görmek isteyenler de oldukça fazla.

Motorlukuş müzikli tiyatro gösterisinin ilk perdesi 5 Ekim Cuma günü 13.30’da Şile Kültür Merkezi’nde açılıyor. Tüm dostlarımızı bekleriz!

 

Yavuz Selim Güneş haber verdi

Yayın Tarihi: 02 Ekim 2012 Salı 15:00 Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2012, 09:50
YORUM EKLE

banner19

banner36