10 bin Karamanlı çocuk bu yarışmada!

Karaman’da güzel işler oluyor. Peygamberimiz ve ashabı ile alakalı bir projeye 10 bin öğrenci katılıyor.

10 bin Karamanlı çocuk bu yarışmada!

 

Dindar gençlik tartışmaları süredursun Karaman’da çocuk ve gençler harıl harıl Efendimizle ilgili kitaplar okuyorlar. Hem de 2. sınıftan tutun 12. sınıfa kadar. Çünkü sınav var.

SBS, LYS, YGS, her neyse zaten bir sürü sınav varken bu da nesi? Bu, çocuk ve gençlerin dünyasında Efendimiz’e bir parantez açma çabası. Karaman Eğitim Gönüllüleri Derneği, Karaman Müftülüğü ve Larende Haber Portalı’nın öncülüğünde başlayan çalışma yerel kuruluşların destekleriyle seferberliğe dönüşmüş durumda. Sınav için 4 kategoride 4 kitap belirlendi:

2-3. sınıf  öğrencileri Peygamberin Küçük Arkadaşları,

4-5. sınıf öğrencileri Canım Peygamberim,

6-8. sınıf öğrencileri Siyer-i Nebi,

9-12. sınıf öğrencileri ise Efendimiz isimli kitaplardan sınava girecekler.

Sınavda öğrencilere okudukları kitaplardan 63 soru yöneltilecek. Her kategoride 63, toplamda 252 hediyenin verileceği yarışmaya başvurular 10 bini geçti bile. Aslında bu yarışma 3 etaptan oluşan “Seç Yıldızını Yaşat Adını” projesinin 1. ayağını oluşturuyor.

Projenin 2. ayağında gönüllü bağış yoluyla seçilen bir sahabenin adına bir fidan dikilecek. Oluşturulan künyelerin üzerine  bağış yapan kişi ile seçtiği sahabenin adı yazılarak  ağaca iliştirilecek. Ve böylece sahabenin ismiyle şahsın ismi yan yana ağaçla birlikte büyüyecek.

Projenin sonunda Kutlu Doğum programı düzenlenecek ve yarışmanın ödülleri dağıtılacak. Ayrıntılı bilgi www.secyildizini.com sitesinden alınabilir.

 

Ali Yıldız haber verdi

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2012, 08:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali yıldız
ali yıldız - 7 yıl Önce

Haberde bahsi geçen sınav bugün yapıldı. Köy çocuklarının katılımını sağlamak için bazı köyler de sınav merkezi olarak belirlendi. Son bilgiye göre sınava giren öğrenci sayısı 15 bin. Ayrıca sınav, kuran kursu öğrencileri ve cezaevi mahkumlarını kapsayacak şekilde genişletildi.

koylu
koylu - 7 yıl Önce

slm...bu sınav sonucu nezaman acıklanacak nereden ogrenecez,bu sınavın cevap anahtarı bize verilmedi onu nerden alacaz sorularıma biri cevap verebilirmi...

banner19

banner13