1 Kitap 1 Yazar: Müfid Yüksel

MTTB dolu dizgin etkinliklerinde şimdi de Müfid Yüksel'in konuk olacağı "1 Kitap 1 Yazar" etkinliğiyle gündemde..

1 Kitap 1 Yazar: Müfid Yüksel

10321

Konu Bektaşilik olunca son zamanların kitaplarında genelde ciddi bir arka plana sahip olmayan, bütünü oluşturan resme giden detaylı ayrıntıları ortaya koymayan çalışmalarla karşılaşıyorduk.10320

Sosyolog, araştırmacı yazar Müfid Yüksel ise “Bektaşilik ve Mehmed Ali Hilmi Dedebaba” adını taşıyan kitabıyla Bektaşiler arasında gayet büyük bir öneme sahip söz konusu zatı ve fikirlerini Bektaşiliğin günümüze değin gelişim seyri ile birinci elden kaynaklarla zengin içerikli bir belgesel niteliğiyle bizlere sunuyor.

Araştırmalarındaki ciddiyeti ile tanınan, Şehid Metin Yüksel'in kardeşi, merhum Molla Sadreddin Yüksel'in mahdumları olan Müfid Yüksel'i hiç dinleyememiş olanlar için bu söyleşi iyi bir fırsat.

Milli Türk Talebe Birliği İstanbul Şubesi “1 Kitap 1 Yazar” etkinliği çerçevesinde cumartesi saat 16:00'da Müfid Yüksel’i bizlerle buluşturuyor.

Kerem Abadi bildirdi.

Etkinliğe katılmak isteyenler için:

10317

 

Yayın Tarihi: 08 Ocak 2010 Cuma 21:45 Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2010, 11:19
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Yılmaz
Murat Yılmaz - 12 yıl Önce

MTTB nin düzenlediği programa katıldım.Ve gerçekten çok faydalandım.Müfit Bey Osmanlıca kaynakları ile gerçekten çok ciddi bir araştırmayı gözler önüne serdi.Programı duyurduğunuz için teşekkürler.

banner26