Kutadgu Bilig’te dost edinmeye dair önemli referanslar nelerdir?

1 / 25
Bir bilge olan Yusuf Has Hacib tarafından yazılan Kutadgu Bilig, bir ayağı Türk dünyasına, diğer ayağı da İslami naslara dayanan, sahasında özgün bir eserdir.  Kutadgu Bilig bizim temel klasik eserlerimizdendir. Güzellik, doğruluk ve iyilik üstüne yazılmış olan eser, maddi ve manevi, dünyevi ve uhrevi, kısacası yaratılışımızdan itibaren bu dünyada ve ahirette mutluluğu yakalayabilmek, kurtuluşa erebilmek için gerekli olan bilgileri vermektedir. 

Milli değerlerimizi tanıyabileceğimiz eserlerden biri olan Kutadgu Bilig, on birinci yüzyıldan günümüzü aydınlatan bir ışık saçmaktadır.  Biz bu yazımızda, bu eserde anlatılan bir ışık olan dostlukla ilgili bilgiden bahsedeceğiz.

Bir bilge olan Yusuf Has Hacib tarafından yazılan Kutadgu Bilig, bir ayağı Türk dünyasına, diğer ayağı da İslami naslara dayanan, sahasında özgün bir eserdir. Kutadgu Bilig bizim temel klasik eserlerimizdendir. Güzellik, doğruluk ve iyilik üstüne yazılmış olan eser, maddi ve manevi, dünyevi ve uhrevi, kısacası yaratılışımızdan itibaren bu dünyada ve ahirette mutluluğu yakalayabilmek, kurtuluşa erebilmek için gerekli olan bilgileri vermektedir.

Milli değerlerimizi tanıyabileceğimiz eserlerden biri olan Kutadgu Bilig, on birinci yüzyıldan günümüzü aydınlatan bir ışık saçmaktadır. Biz bu yazımızda, bu eserde anlatılan bir ışık olan dostlukla ilgili bilgiden bahsedeceğiz.

banner19

banner26