Türklerin Küçük Prensi mi?

Kayıp Gül'ün sırrı nedir? Tüm dünya neden bu kitaba ilgi gösteriyor?

Türklerin Küçük Prensi mi?

Serdar Özkan, Kayıp GülSerdar  Özkan’ın  ilk romanı Kayıp Gül  Timaş yayınları aracılığı ile  tüm dünyadan ile birlikte ikinci 50.000 basımıyla okuyucularına ulaştı bile. Zarif kapak tasarımıyla ilginizi çeken romanın dünya çapında çok satanlar listelerine girdiğini görünce ‘’neden bunu ben de okumadım sorusu ‘ zihninizi kaplayıveriyor. Makul fiyatını da görünce almakta tereddüt etmiyorsunuz.

Serdar Özkan 34 yaşında taze bir yazar. Ortaokul ve liseyi Robert kolejlinde okuyup, üniversite eğitimi için Amerika’ya giderek İşletme ve Psikoloji ana dallarında eğitimini tamamlamış. Halen kendisi İstanbul’da yaşayan Serdar Özkan, 2002 yılından bu yana tüm zamanını roman yazarlığına ayırmış.

Kitapçılarda yerini bulan ve hızlıca elden ele dolaşan ilk romanı  Kayıp Gül, bugüne kadar Almanca, İtalyanca, İngilizce, İspanyolca, Korece, Macarca gibi 31 dile çevrilmiş ve 40’ı aşkın ülkede basıldı. Dünyanın dört bir yanında büyük ilgi görmüş Kayıp Gül, birçok ülkede haftalarca betseller listesinde yer almış. Ayrıca bir çok ülkeden yazarların övgüsünün yanı sıra, İskender Pala’nın övgüsü de dikkatleri çekiyor.

9106

Serdar Özkan, Kayıp GülKayıp Gül; ikizini bulmak için yola çıkan Diana’nın aslında kendi ruhuna yaptığı keşfini anlatan bir öykü. Mektupların ve güllerin izinden giden Diana’nın San Francisco’dan İstanbul’a uzanan serüveni Efes Antik Şehirde Ekim yağmurları altına okuyucusuna veda eder.

Serdar Özkan’ın felsefi ve öykücü üslubu ile sanki annenizin soğuk kış gecelerinde size anlattığı masallarını dinlercesine okuyacaksınız. Üstelik romanda sık sık çocukluğumuzun kahramanı Küçük Prens’den ve Martı Jonathan’dan parçalar bulacak, belki de  kendi çocukluğunuz keşfine bir kez daha  onlarla beraber  çıkacaksınız. Kitabı bitirdiğinizde Küçük Prens’e ve Martı’ya yıllar sonra tekrar bir göz atmak isteyebilirsiniz

Nevnihâl Durhan bildirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
zeliha akkaya
zeliha akkaya - 13 yıl Önce

canımm Nihalim..Kaleminden esintileri sitede görmek beni ne kadar mutlu etti.Umarım devamı gelir.Kalemini e kelimelerini ve seni seviyorum:)

populist
populist - 13 yıl Önce

güya "best seller"mış... 30 farklı dile çevrilmişti, dünya onu okuyordu falan filan. geçin bunları hacım...
hürriyetin çiçeği burnunda gazetecilerinden ezgi başaran tarafından farkedilene kadar herkes de yutmuştu bu hikayeyi.
buyrun efendim: http://www.hurriyet.com.t.../12887668.asp?yazarid=341
bir bestseller nasıl yoktan var edilir?

Suskunkul
Suskunkul - 13 yıl Önce

ilk defa bir romanda kendimi başkahramanın yerine koydum..onun gibi hissetmek istedim..okunalısı bir ktap...

enes malikoğlu
enes malikoğlu - 13 yıl Önce

Bu konu çok kafamı kurcalıyordu. İlk kez hürriyet gazetesi'ne teşekkür ediyorum beni aydınlattığı için. Bir kandırmacının içine düştük. edebiyat ve sanat da artık kapitalizm'in bir malı oldu.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/12887668.asp?yazarid=341

Ayşe Rukâl
Ayşe Rukâl - 13 yıl Önce

yazarın ilk romanı olmasına rağmen kendinden nasıl bu kadar çok bahsettiriyor okuyunca anlayacağız sanırım.

Hasan Sarı
Hasan Sarı - 13 yıl Önce

Tamamen düzmece komik bir habere imza atmıştır. tek derdi kitabın doğan kitapcılık'tan timaş'a geçmesidir.

İkbal Seyfettin Durhan
İkbal Seyfettin Durhan - 13 yıl Önce

doğan medyasının sedanterize ettiği beyinlerle karşı karşıya kalmak hayatımızın en acı tecrübelerini yaşatıyor maalesef..kitap eleştrilerini bile! muhtevanın bahsinden yedirilememiş gurur(cuk)ların kapitalizm gibi naylon arenalara! çekilmesi çabasını içeriyor sadece Ezgi Başaran'ın yazısı!..

eleştri için teşekkürler henüz kitabı almadım ama sırf bu medyatik beyinlere inat!! alıp okuyacağım en kısa zamanda..

ayşe
ayşe - 13 yıl Önce

yazarı üretici, kitabı eşya/mal olarak gören 'çok satıyor' numaralarıyla okurun mrak duygularını istismar eden kapitalist anlayışı kınıyor, bunun öncülüğünü yapan Timaş/ı kınıyorum.


banner36