Takvimden Haberin Var Mı?

-Bu resimdeki adamlar kim? -Yazarlar ve şairler işte, diyorum.

Takvimden Haberin Var Mı?

-Bu resimdeki adamlar kim?

-Yazarlar ve şairler işte, diyorum. 

 

 

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitimbirsen) Memur Sen'e bağlı en büyük sendika. Akif İnan tarafından kurulan bu sendika zaman içinde giderek güçlenmiş ve artık kurumsal bir güce kavuşmuş durumda. Diğer eğitim sendikalarından farklı bir yerde durdukları açık olan “Eğitimbirsen” bu sene üyelerine promosyon olarak masa takvimleri dağıttı. Geçen yılın aynı döneminde her sayfasında bir “Hasan Aycın” çizgisi olan arşivlik bir takvim dağıtan sendika, bu sene yine “yırtılıp atılamayacak kadar” değerli bir işe imza atmış.

 

Takvimin kapağından sizleri Akif İnan, Ali Ulvi Kurucu, Sezai Karakoç, Nuri Pakdil, Necip Fazıl, Cahit Zarifoğlu, Erdem Beyazıt, Nurettin Topçu, Cemil Meriç, Fethi Gemuhluoğlu, Sabahattin Zaim ve Mehmet Akif Ersoy selamlıyor.

 

Bu kadar güzel bir karşılama olunca içeriğe bir göz atmaktan kendinizi alamıyorsunuz. Takvimlerden hediye ettiğim bir arkadaşım

 

-Bu resimdeki adamlar kim? diye soruyor. Yazarlar ve şairler işte, diyorum.

 

Hemen bir Eğitimbirsen şubesine uğrayıp bu hediyelerden alalım. Hatta kalmışsa geçen yılın Hasan Aycın'lı takvimini alalım. Hatta daha da ileri gidip “Siz Akif İnan'ın kitaplarını basmışsınız abi? Onlardan kaldı mı?" diye soralım. Ama önce bu senenin takvimini bir inceleyelim.

 

Buyrun bu resimdeki “adamlar” kimler? “Güzeller galerisi” için tıklayın

 

 

Cesur Küçük, güzeller galerisine davet etti.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 19:13
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz YILMAZ
Yılmaz YILMAZ - 12 yıl Önce

selamdan sonra,

gerçekten güzel bir çalışma. geçen c.tesi çarşı iznine çıktığımda görmüştüm ben de. kim düşünmüşse güzel düşünmüş, ellerine kollarına sağlık...

banner19

banner26