Sünnetin batınî yanı için Habib-i Hüda!

Mustafa Özdamar’ın yeni kitabı çıktı. Efendimiz Aleyhisselam’a olan sevdasını ‘Habîb-i Hüdâ’ kitabı ile seslendiriyor yazar..

Sünnetin batınî yanı için Habib-i Hüda!

Mustafa Özdamar, mana âleminin önderlerinin hayatını işleyen büyük bir mütefekkir. Kırk Kandil Yayınevi’nden çıkan eserleriyle Allah’ın sevip, sevdirdiği bu yüce insanları tanıtıp, İslam’ın günümüzde nasıl yaşanabileceği ve hayata nasıl yansıtılacağı hususunda güzel örneklikleri gösteriyor bizlere o güzel kalemi ile.

Habîb-i Hüdâ’dır oMustafa Özdamar

O büyük insanların yolundan binler, on binler, hatta milyonlar yürüyor. Yol erleri çoğalıyor, büyüyor sürekli. Onların hikmet pınarları aktıkça akıyor modern dünyanın aldatıcılığına rağmen. Onlara bağlı olanlar o kevserden içtikçe içiyorlar ve İslam’ı onların izinden giderek yaşıyorlar.

Mustafa Özdamar da bu milyonlara yön veren, doğruyu gösteren Allah dostlarını insanlara tanıtmak, sevdirmek için var gücüyle çalışıyor yıllardır. Hocamızın yeni bir kitabı daha çıktı Kırk Kandil’den. Habîb-i Hüdâ kitabı; Efendimizi (sav), kutlu yolun önderini, Mustafa Özdamar hocamızın o tatlı ve hikmetli dilinden duyuruyor bu defa.

Efendimizin (s.a.s) sünnetinin batınî tarafına da ışık tutuyor

Kitabı okumaya karar verdiğim zaman kafamdaki soru işaretlerinin başında klasik bir siyer anlatımı ile mi karşı karşıya kaldığım vardı. Fakat kitabın içine girmeye başladığımda Mustafa Özdamar’ın farklı üslubunun bir tezahürü ile karşılaştım ve adeta okuma isteğinin o itici rüzgârı ile sayfalar üçer beşer açıldı ve bittiğinde ise tekrar başa dönmek istedim açıkçası.

Bu kitabı okurken kâlden ziyade, hâlin içinde buluyorsunuz kendinizi. Kâl ile beraber hâlleniyorsunuz da. Habîb-i Hüdâ’nın karşılaştığı olayları farklı açılardan ele alan çok sade ama hikmet yönü muazzam büyüklükte olan bir eser. Mustafa Özdamar yazı hayatının başlangıç ve devamındaki amacını bu kitapla taçlandırıyor. Kendisinin deyimi ile bu kitap onun finali. Kitap bize klasik siyer bilgilerinin yanı sıra Efendimize (s.a.s) gelen emirlerin ve Efendimizin (s.a.s) sünnetinin batınî tarafına da ışık tutuyor. Elinden geldiği kadarı ile o kısmını da bizlere açıklıyor.

Oğuzhan Dönmez “herkes okumalı” dedi ve tavsiye etti

Yayın Tarihi: 08 Mayıs 2012 Salı 18:26 Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 17:57
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
N.N.
N.N. - 9 yıl Önce

Kıymetli hocam Sayın Mustafa Özdamar'ı tebrik eder, selam ve muhabbetlerimi arz ederim...

Y. T. Günaydın
Y. T. Günaydın - 9 yıl Önce

"Yâ menbaa'l-mekârim ve yâ madene'l-vefâ"

banner26