Şule'nin Çim Adam açılımı!

Şule yayınları bünyesinde Çim Adam yayınları kuruluyor. İlk kitap ne olacak?

Şule'nin Çim Adam açılımı!

Sultanahmet’te Ramazan başkadır

Ali UralPerşembe akşamı  Sultanahmet Kitap Fuarı açıldı. Biz de fuarın ilk günü neler olup bitiyor diye akşama doğru Sultanahmet’e geçmeye karar verdik. Sultanahmet’ten önce daimi durağımız Kızlarağası Medresesi’ne geçtik. Perşembe akşamları TYB yönetim kurulunun toplantıları oluyor burada. Metin Karabaşoğlu ve Ali Ural ve birkaç genç bir masada oturuyorlardı. Selam verip biz de oturduk yanlarına.

 

İsmet Özel’in yeni kitabı eylülde

Ali Ural telefonla konuşuyordu, İsmet Özel’in yeni kitabı ile ilgili bazı isteklerini iletiyordu anladığımız kadarıyla. Biz de hemen İsmet Özel’in yeni kitabının ne zaman çıkacağını sorduk. Eylülün ilk haftasında Ankara Kocatepe Kitap Fuarında İsmet Özel’in imza günü olduğunu ve kitabın imza gününe yetişeceğini söyledi. Başka bir yenilik bizi bekliyor mu bu ay dediğimizde ise Ali Ural bize çok güzel bir haber verdi.

7105

Dağıstan Çetinkaya
Dağıstan Çetinkaya

Ece ile Keçe Çim Adam yayınlarında

Şule Çocuk dizisi vardı, bir dönem çok güzel çocuk kitapları çıkarmışlardı. Ali Ural, çocuk kitabı yayınlamaya başlayacaklarının haberini verdi bize. Ancak Şule Çocuk isminin çocuk kitabı yayını için iyi bir isim olmadığından “Çim Adam Yayınları” şeklinde Şule Yayınları’nın altında bir yayınevi oluşturduklarını söyledi. Basılacak ilk kitap, Zaman Gazetesinden ve gazetenin Arkadaşım ekiyle tanıdığımız Dağıstan Çetinkaya’ya ait olacak. “Ece ile Keçe”nin maceraları olarak önümüzdeki hafta basılacak olan bu kitap fuara da yetişecek. Ayrıca Kızlarağası Medresesinde de bir tanıtım toplantısı yapılacakmış. 72 ile 85 sahifeden oluşan Ece ile Keçe’nin maceralarının büyük boy ve kuşe kağıda basılı olacağını öğrendik.

 

Hoş  geldin Çim Adam!

Okuma becerisinin geliştirilmesi için çocuk edebiyatı oldukça önemli. Çocukların okuma sevgisi kazandırılmasında, onların keyif duyarak okuduğu kitapların payı büyük. Çim Adamı yayınlarının “çocuk edebiyatı” gibi hassas bir alana yapacağı katkıları önemsiyoruz.

Ece ile Keçe

Hoş geldin Çim Adam!

 

E.Fatih Bilge haber verdi.

Yayın Tarihi: 29 Ağustos 2009 Cumartesi 09:18 Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2009, 10:15
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
gülden menekşe
gülden menekşe - 13 yıl Önce

Dağıstan Çetinkaya gerçekten başarılı çizgileri ile tanıdığımız güzel bir insan. Çocuk yayınları ise çok iyi bir fikir. Bu faydalı haber için teşekkür ederim...

Öznur Tunç
Öznur Tunç - 13 yıl Önce

Hoşluklar getirdi Çim Adam:) çocuk edebiyatı gelişecekti bir gün biliyordum. Bir hayalim daha gerçekleşiyor..
Çok az kaldı...

sabri ünal
sabri ünal - 13 yıl Önce

bilmeyenler olabilir, bir zamanlar eski zaman da dağıstan abimiz böcekistan diye bir köşesi ve o köşenin vakti zamanında yayınlanmış ve artık baskısı bulunmayan bir böcekistan kitabı vardı... bu kitabı da bekleriz :)

hayırlı olsun.

banner19

banner26