Şahit olanların hikayesi!

Adem Özköse'nin şimdiye kadar yaptığı işleri yapabileni diğer meslektaşları arasından bulabilmek oldukça zor. Yeni kitabı da benzerlerinden çok farklı!

Şahit olanların hikayesi!

Biz onu hep tanıyorduk ama Türkiye onu Mavi Marmara baskını günlerinde daha yakından tanıdı. Gazeteci kimliğini, Müslüman kimliğinin önüne hiç geçirmedi. O ilk önce Müslümandı, sonra gazeteci. “Gazeteci olmasaydım mücahid olurdum.” açıklamasıyla da bunu kanıtladı zaten.Adem Özköse, Cennete Otostop

Sadece bir haber değil yaptığı

Dünyanın neresinde bir Müslüman zulüm görüyor, o hemen oradaydı. Nerede direniş var, hareket var, kamerasıyla oranın ulağı oldu; dünyanın dört bir yanındaki müminlere duyurmak için sesini mazlum müminlerin. Patani’ye onun tanıklığıyla daha yakın olduk, Filistin davasının görünmez kahramanlarını tanıdık, Irak işgalinde direnişçilerle onun sayesinde kardeş olduk. Mavi Marmara’daki terörist saldırının görüntülerini onun sayesinde gördük ve idrak ettik. Terörist devleti haklı çıkarmaya çalışan siyonist beslemesi gazetecilerle ekran karşısında günlerce açık oturumlarda cihad etti. İmanımızın en zayıf evresi olan buğz etmeyi onun yaptığı haberlerin verdiği öfkeyle öğrendik. Siyonizm güdümündeki medyanın kuşatılmışlığına bir direnişti onun sesi. Sadece bir haber değil, bir çağrıydı da onun haberleri. Onun satırları Nisa Suresi’nin 75. ayetini hatırlatıyor çoğu zaman bize.

Bu çağrı kimilerini rahatsız etmiyor da değil. Balyoz darbe planları içinde isminin yer alması da aynı zamanda rahatsız edebildiğinin kanıtıdır ve bir Müslüman için onurdu. Keşke herkese nasip olsa o listeye girip rahatsız edebilmek!

Adem ÖzköseOnun röportajlarıyla kardeşlerimizi tanıdık

Gerçek Hayat dergisinde tüm sayfaları atlayıp ilk Âdem Özköse’nin yaptığı röportajları okurdum. Müslüman coğrafyanın haberlerinin yanı sıra yeni Müslüman olmuş mümin ve mümine kardeşlerimizle yaptığı röportajlarla farklı bir gazeteciliğe imza attı. “Dünyada en hızlı yayılan din: İslam” sloganının kanıtıydı adeta bu röportajlar. Şarkıcısı, rahibi, hahamı, gazetecisi ve daha nice din, ırk ve meslek sahibi insanın İslam’la şereflenme hikâyesini okuduk, gözlerimiz yaşardı. Kendimizden utandık, kızdık kendimize, aczimize veyl ettik.

Hidayet yalnızca inkârcılara değil

Şimdi işte o hidayet öyküleri kitap oldu. Gerçek Hayat’ta yayınlanan röportajlarının tamamı toplanıp, Pınar Yayınları’ndan Cennete Otostop & Hidayet Öyküleri adıyla yayınlandı. Yıllardır ruhumuzu kemiren 80’li yılların arabesk hidayet öykülerinden usananlar için tam bir vaha. Tamamen gerçek, insanı içine alan, bir Müslümanın etkilenmemesi imkânsız olan öyküler bunlar. Adını dahi duymadığımız ülkelerden insanları bir maden işçisi gibi buldu çıkardı ve bize sundu Âdem Özköse. İmanın “Kelime-i Şehadet”i söyleyip kenara çekilmek olmadığının enAdem Özköse büyük kanıtı hidayet öyküleri. İslam’ı miras olarak değil, alın teriyle kazananların öyküsü. Müslüman olduktan sonra ailesi ile arası bozulanlar, işinden atılanlar, göç edenler, ilim tahsil etmeye gidenler, cihada katılanların hikâyesi bu.

Bu kitapla birlikte aslında hidayet nasip olan insanların, artık bizzat bir hidayet vesilesi olması gerektiğinin ve aynanın karşısına geçip kendimize çekidüzen vermemizin çoktan zamanının geldiğini söylemekte fayda var. Hidayet yalnızca inkârcılara değil, Müslümanlara da fazlaca gerekiyor!

Enes Malikoğlu okudu, tavsiye etti

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 10:01
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseynî
Hüseynî - 9 yıl Önce

Selamun aleykum. Kim İslam için bir temele bir tuğla da yerleştirse Allah ondan razı olsun. Fakat bu kitabın kapak resmi ve adına takıldım...

ince Memed
ince Memed - 9 yıl Önce

Adem özköse kardeşim Türkiye li müminlerin onur duyacagı işlerin altına imza atıyor.Anti emperyalist anti kapitalist duyarlılıkla emparyalist kuşatma altında cihat eden islami hareketler hakkında taşın altına elini koyarak,şehadet sevdasıyla örülü bir yaşam örnekligini ortaya koyarak ümmeti bilgilendiriyor.Ben Adem özköse ile onur duyuyorum.

Esad Eseoğlu
Esad Eseoğlu - 7 yıl Önce

Kısa zamanda döner de Adem abi sağsalim, haberlerini okumaya devam ederiz inşallah.

banner19