banner17

Namazbilmez kişi hikmet bilir mi?

Evliyayalardan vecizelerle bezeli, sade bir dille yazılmış harikulade bir kitap..

Namazbilmez kişi hikmet bilir mi?

“Müminin Allah’a secde ettiği her bir yer, onun vefatına ağlar ve kıyamet gününde ona şahitlik yapar.” Atâü’l-Horasânî (r.a.)Namazın Hikmetleri, Abdullah Demiray

Namaz anahtardır 

Cenâb-ı Hakk’ın insanı ibadetle mükellef kılmasının en önemli hikmeti, insanın dünya ve ahiret saadetini kazanması içindir. İbadetlerin başında gelen namazın en önemli hikmeti, dünya ve ahiret saadetini kazanmaya vesile olmasıdır. Çünkü şuurla kılınan bir namaz, insanı her türlü fuhşiyât ve kötülükten alıkoyarak fert ve toplumun huzurunu sağladığı için dünyada; Allah’ın (c.c.) rızasını kazanmaya sebep olduğu için de ahirette ebedî saadete vesiledir.

Namazın hikmeti üzerine durulmuş

Hikmet, insanı iyi ve güzele yönlendiren, neticesinde de faydalı amele sevk eden doğru bilgi olduğu için, namaz kılmayanların namaza başlaması, namaz kılanların ise kıldığı namazın önemini kavraması açısından, kitapta namazın başlıca hikmetleri ayet, hadis ve Evliyâullah’ın diliyle anlatılmaya çalışılmış. Hikmetler ele alınırken özellikle Allah dostlarının namazı hangi niyet ve şuurla kıldıkları üzerinde durulmuş.

Namazın mümin için bir miraç olduğu hatırlatılmış ve bu anlayışla namaz kılan asırların büyüklerinden inci taneleri bu kitapta derlenmiş.

Sade ve akıcı bir dille herkese hitap ediyor

Üstelik kitap; hepimizin okuyabileceği sade bir dille yazılıp, ibadetin özünden ayrılmayıp, okuru sıkmamak adına kısa tutulmuş ve 90 sayfayı geçmemiş.

Abdullah Demiray'ın kaleminden Namazın Hikmetleri Semerkand Yayınları vesilesiyle okurlarıyla buluştu! Biz de hikmetlerini tadarak namazını kılanlardan olalım inşallah!

Mehmet Bahadıroğlu uzun zamandır namazı bu denli bir aşkla kılmayı çok istedi

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 14:00
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20