Nakşibendi savaşçıları bu kitapta!

Gerçek Hayat Dergisi'nin Ortadoğu Temsilcisi başarılı gazeteci Adem Özköse'nin ikinci kitabı olan 'Söz Direnişçilerde' çıktı.

Nakşibendi savaşçıları bu kitapta!

Adem Özköse, Söz DirenişçilerdeCennete Otostop'tan sonra

İlk çıkan 'Cennete Otostop' kitabıyla büyük ilgi gören Adem Özköse ikinci kitabını da Pınar Yayınları'ndan çıkardı. İlk kitabı 'Cennete Otostop'ta sonradan Müslüman olanların hikâyelerini konu edinen ve onlarla İslamı nasıl seçtikleri hakkında röportajları yayınlayan Adem Özköse, ikinci kitabında dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan büyük direnişçilerle yaptığı röportajları bir araya getirmiş.

Kitabın önsözünde Adem Özköse, direnişçilerle görüşme yapmak istediğinde çektiği zorlukları da anlatmış. Direnişçilerle önemli konularda muhabbet etme olanağı yakalamış ve direnişçilerin hangi şartlarda yaşadığını, nelerle mücadele ettiklerini ve birçok bilinmeye duruma şahit olmuş.

Adem ÖzköseDireniş ne demek ?

Direnişçilerin, hangi uğurda ve davada mücadele verdiklerini bu kitapta ortaya koyan Adem Özköse, kitaptaki tüm direnişçilerin tek bir amaç uğrunda birleştiklerini gösteriyor: Toprakları işgal edilen, özgürlükleri ve yaşam tarzları ellerinden elinden alınan, inançlarını yaşamaya izin verilmeyen insanların, bu işgalci güçlere karşı direnmesi haklı bir mücadeledir.

Kitapta kimler var?

25177Söz Direnişçilerde adlı eserde işte şu direnişçilerle yapılan söyleşiler yer alıyor: Çakal Carlos, Halid Meşal, Leyla Halid, Nur Misvari, Kumandan Ruslan, Muntazar ez Zeydi, Dr. Ramazan Şallah, Nur Abdurrahman, Molla Dadullah, Cueeva, Abdülhalim Sadulayev, Hacı Ömer, Ebu Hamza, Nakşibendi Savaşçılar, Ebu Mahmud, Ebu Hafs, Şeyh Raid Salah, Ali el Cuburi, Semir Kuntar, Ümmü Nidal...

Başarılı, sevilen gözüpek gazeteci Adem Özköse'nin ilk kitabı gibi ikinci kitabı'nin da çok satacağı ve ilgi göreceği tahmin ediliyor. Biz de ümmetin yüz akı gazetecilerden Adem Özköse'yi bu eseri için kutluyoruz.

Cengiz Yalçınkaya direnişe inanarak haber verdi

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2019, 14:57
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammed Zahid
Muhammed Zahid - 8 yıl Önce

Çakal Carlos bir terörist değil mi ben mi yanlış biliyorum? Nakşibendi savaşçısı mı yani? Toplu saldırılar yapmak ne zamandan beri direniş savaş oldu?

selam
selam - 8 yıl Önce

hizbullah,hamas için de terör örgütü deniliyor...kesin olarak bilmediğiniz şey hakkında hüküm vermeyiniz lütfen.selametle...

selam
selam - 8 yıl Önce

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/12492/dusmana-karsi-intihar-saldirisi-duzenlemek.html

m. fatih kutan
m. fatih kutan - 8 yıl Önce

okumadan yorum yapmayın beyler. kitabı dün ihtiyar kitabevi'nden aldım ve okuyorum, bence yılın gazetecilik olayı bu kitap. intihar saldırılarından bombalama eylemlerine, sivillerin savaş hukukundan direniş ahlakına kadar geniş bir çerçevede tartışmalar dönüyor kitapta. bir oku da, sonra istersen lakırdarsın. peşin peşin konuşmalar en sinir olduğum tavırdır.

mehmet
mehmet - 8 yıl Önce

Türkiye direnişçilerini yazmak artık başka ülkelerin yazarlarına kalıyor ne yazık...

banner19

banner13