Müslümanın bir günü nasıl olmalı?

İmamı Gazali'nin Bidayetül Hidaye isimli eserinin yeni bir tercümesi Semerkand yayınlarından çıktı..

Müslümanın bir günü nasıl olmalı?

Nasılsın?

Müslümanca Bir Hayat, İmam GazaliKime sorulsa Müslüman mısın diye, herkes Elhamdülillah Müslüman'ım der. Peki gerçekten Müslümanca yaşayabiliyor muyuz? Allah'ın emirlerine uyup yasaklarından kaçabiliyor muyuz? İmanın tadına tam anlamıyla varabiliyor muyuz? İşte bütün bu sorularımıza cevap bulabileceğimiz Kur'an ve Sünnet ışığında hazırlanmış muazzam bi eser...

Müslümanca bir hayat

Büyük âlim İmam-ı Gazâli, benzersiz eseri İhyâu Ulumi'd-Din'den sonra, kaleme aldığı ve onun özünü sunduğunu söylediği Bidayetül Hidaye isimli eser Müslümanca Bir Hayat ismiyle tercüme edilmiş. Bu eserinde üstad, dinin pratik hayata nasıl yansıması gerektiğini Kur'an ve Sünnet ışığında sade ve anlaşılır bir surette bizler için izah etmiş. Eser bu yönüyle de İhyâ'yı okumak isteyenler için kılavuz niteliği taşımakta.

İmam-ı Gazali'nin etkileyici üslubuyla buluşarak hayatımıza anlam kazandırabilmemize vesile olabilecek bu güzel eser uyku adabından, yeme içme adabına, konuşma adabından giyinme adabına kadar hayatımızın her alanında bizlere yardımcı olabilecek nitelikte..

Hem düşünmek, hem kendimizi sorgulamak hem de sorularımıza cevap bulmak için fırsat olarak değerlendirebileceğimiz bu kitap her evin kütüphanesinde mutlaka bulunmalı!

''Unutmayalım ki marifet yalnızca müslüman olmakta değil, müslümanca bir hayat yaşayabilmektetir!''

 

Zeynep Mut ve Mehmet Bahadıroğlu bir yeniliği müjdelediler

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 11:09
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26