banner17

Köylü Cafcaf'ın efendisidir!

Cafcaf'ın Temmuz sayısında ırkçılık da var, 'Laikcanlar Üç Aylarda da…

Köylü Cafcaf'ın efendisidir!

Cafcaf mizah dergisi Temmuz ayında yine doludizgin. Son üç ayda satışlarını ikiye katlayan derginin takipçilerinin ilginç bir özelliği var: Cafcaf dergisi aynı kulvarda yarıştığı ayrı zihniyetli dergilere göre satışının büyük çoğunluğunu şehirlerden elde etmiyor. İstanbul hariç, derginin taşralı takipçileri yurt çapında şehirlilerden daha fazla.

CafCaf 40
CafCaf 40
CafCaf 40
CafCaf 40
CafCaf 40
CafCaf 40
Karikatürleri büyütmek için lütfen üzerine tıklayın

Hiç dinmeyen tehlike: Irkçılık

Geçtiğimiz ay İsrail’in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırı neticesinde dokuz kişi hayatını yitirmişti. İsrail ise yine her zamanki gibi dünya kamuoyuna kendini mazlum göstermiş, ölenleri terörist ilan etmişti. Zembereği İsrail tarafından kurulan kamuoyunun hiç dinmeyen ve asla demode olmayan bir tehlikesi ise: Irkçılık. Her an patlayan ve patladıkça da tükenmeyen, aksine çoğalan bu bombanın pimi ise yine İsrail’in elinde.

Cafcaf mizah dergisi, yahudi sermayeli paylaşım sitelerinde ve yine İsrail teknolojili P2P paylaşım programları vasıtasıyla gün geçtikçe yayılan ve hemen her eve girebilen ırkçılık içeren videolara dikkat çekmiş. Irkçılığı bir insanlık ayıbı olarak değil de bir insanlık özelliği olarak topluma benimsetmeyi hedefleyen İsrail bunu başarmış gözükmekte. Kim bilir, belki de böylelikle geçmişte kendi yaşadıklarını taze tutup her türlü katliama vize aldığını düşünmekte.

İsrail benimsemiş olsa da: Irkçılık benimsenecek bir şey değildir

İnternette yüz milyarları geçen nümerik kaydın denetimi gün geçtikçe zorlaşırken bilgisayarlar arasında paylaşımı sağlayan P2P programları hiç denetlenmiyor. Bu programların en yaygın olanları İsrail menşeli. Diğerlerine de kendi yazılımlarını satıyorlar. Bu programlarda ırkçılık, cinayet, çocuk istismarı ve ahlaksızlık fütursuzca yayılmaya devam etmekte. Doğu dünyası gün geçtikçe “kötülenmekte”, batı dünyası ise müzik, komik videolar ve eğlenceden ibaretmiş gibi “itina” ile gösterilmekte. Doğu dünyasına ırkçılık her geçen gün dozajı arttırılarak verilmeye devam ediyor.

Dergi bağımlılık yapıyor!

Cafcaf mizah dergisi yine ince bir üslupla gündem sayfasını, çizgi köşelerini ve mizah yazılarını hazırlamış. Son birkaç sayıdır dergi çok dolu. Derginin takipçileri için Cafcaf artık bir bağımlılık yapıyor. Artık her sayıda derginin gitgide rakiplerinin mizah dergisi özelliği olarak sunduğu “şaklabanlık” mefhumundan uzaklaştığını görüyoruz. Kadrodaki arkadaşların kültür ve sosyo-ekonomik gündem dâhilinde çalıştıkları gözden kaçmıyor.

Geçtiğimiz sayısında özel olarak “Yâd” köşesini hazırlayan Cafcafçılar bu sayıda ise “Laikcanlar Üç Aylarda” başlıklı bir bölümle başta Doğan medyasının sebep olduğu, Ramazan ve genelde üç ayların gereksizliğini “benimseyenler'' üzerinde durmuş.

Logo değişimi ilk safhasında

Cafcaf dergisi Temmuz sayısında farklı bir logo kullanmış. Daha önce kurabiye şeklindeki logo sayfanın üst kısmına yayılmış.

CafCaf

Aldığımız duyumlara göre Ağustos sayısında logo asıl yeni şekline bürünecekmiş. Merakla bekliyoruz.

Logoyu yapan Yasir Eryılmaz ise köşesinin adını değiştirdi, Hebenneka yaptı.

CafCaf'ın 40 sayısındaki karikatürlerden tadımlık galeri için tıklayın.

 

 

Kerem Abadi “haydi bayiye” dedi

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2010, 00:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 9 yıl Önce

Tadımlık galeri ?!!45^+%+&%/+%&+&^^^%''''''''''''''!11111111111

banner19

banner13

banner20