Kış Bahçesi'ni kış gelmeden okuyun!

Güray Süngü'nün çıkacağını dünyabizim'de daha önce duyurduğumuz yeni romanı Kış Bahçesi çıktı.

Kış Bahçesi'ni kış gelmeden okuyun!


Öykülerinde önemle üzerinde durduğu kurguyu, ustaca yerine getirebilen bir yazar, Güray Süngü. Genç yaşına rağmen öykü ve romanlarında kullandığı üslupla edebi olgunluğa çoktan erişmiş bir isim. Kısa öykülerle yazın hayatına adım atan ve geçtiğimiz hafta yeni bir romanı çıkan Süngü, bugün yazdığı romanlarla da öykücülüğün yanında iyi bir roman yazarı olabildiğini de ortaya koyuyor. Daha önce kendisiyle yaptığımız konuşmalarda yazın hayatının ilk yıllarında verdiği ürünleri bir tahammül aracı veya kendisini ifade edebilmek için gerekli olan şey olarak anlatan Güray Süngü, roman yazmaya daha gençlik yıllarında adım atmış.Güray Süngü, Kış Bahçesi

Otuz beş yaşına geldiğinde üç romanın ve bir öykü kitabının yazarı olarak karşımızda duran Süngü için hayatının en önemli sayılabilecek başarılarından biri de 2010 yılında kazandığı Oğuz Atay Roman Ödülü. Verdiği röportajlarda aldığı ödülleri mütevazi bir biçimde geri plana itmeye çalışsa da ödül alan romanı Düş Kesiği, bu övgüyü layıkıyla hak ediyor. Yazın hayatında eserlerine ve üslubuna hayran olduğunu ifade ettiği isimlerin ilk sırasında da Oğuz Atay geliyor. Sonrasındaysa o, sıkı bir Ömer Faruk Dönmez okuyucusu ve aynı zamanda Ayfer Tunç'u da ilgiyle takip ettiğini söylüyor.

Beklenen kitap raflarda

Güray Süngü, geçtiğimiz ay dünyabizim.com'da yayımlanan röportajında okurlarına ve sevenlerine bir müjde vermişti. Eylül ayında çıkacağını ifade ettiği romanı Kış Bahçesi, geçtiğimiz hafta Okur Kitaplığı'ndan çıktı. Üst kurmaca tekniğinin en güzel örneklerinden biri olan Kış Bahçesi, 2011'in en iyi romanlarından biri olmaya aday. Güray Süngü, Kış Bahçesi adlı yeni romanında birbirinden bağımsız iki farklı hayatı anlatmış. Bir tarafta çocukluğundaki saflığı arayan bir yaşlı adam, öte yanda ölümsüzlük peşinde bir genç.

Güray Süngü'nün yeni romanı Kış Bahçesi, 320 sayfadan oluşuyor. Okur Kitaplığı'nın Türkçe Edebiyat'a kazandırdığı bu yılın en iyi romanlarından biri olmaya aday Kış Bahçesi'ni kışa girmeden okumalı.


Samet Akten, 'yeni'lerden en iyileri haber verdi

YORUM EKLE