Karakoç füzelere ne dedi?

Üstad Sezai Karakoç'tan füze kalkanı ile ilgili açıklamalar..

Karakoç füzelere ne dedi?

Karakoç füze kalkanına ne dedi?

Bayramın ikinci günü Yüce Diriliş Partisine bayramlaşmaya gittim. Haseki’de parti merkezinde gerçekleştirilen  bayramlaşmaya katıldım. Saat 14’te başlayacak olan bayramlaşmaya 15 sularında ulaşabildim.  Salon sessizliğe bürünmüş, henüz gelmemiş olan Sezai Karakoç’u bekliyordu.  Ben de ortalarda kendime bir yer bulup, o sessizliğe katıldım.

Diriliş çayıSezai Karakoç

O sırada, meşhur "diriliş çayları" takdim edildi. Dirilişte içilen çayların tadına doyum olmaz. Söz arasında çay ile ilgili konuşanlara kulak misafiri oldum.  Yanımda oturan ağabey, çay servisi yapan kardeşe methiyeler düzerken, bir başka ağabey “biz buna diriliş çayı deriz” diyerek yüzlerde tebessüme vesile oldu.

O sıralarda Sezai Karakoç içeri girdi ve diğer odaya girdi. Bir müddet beklenildikten sonra, tekrar içeriye girip herkesle bayramlaştı. Daha sonra “daha gelen olur” diyerek biraz beklenilip sohbet edeceğini söylerek tekrar odaya girdi. Çaylar ve çikolatalar ikram edilip tatlı tatlı herkes kendi arasında sohbete daldı. Bir süre sonra üstad geldi ve herkesin bayramını kutlayarak, kurban bayramıyla ilgili kısa bir konuşma yaptı.

Bayramda aktüaliteden kopmayın!

Bayram vesilesiyle aktüaliteden kopulduğunu bu nedenle İslam âlemiyle ilgili konuşmak istediğini söyleyen Karakoç, bayram vesilesiyle internet sitesinde yaptıkları bildirinin de aktüaliteden kopmamak için İslam milletiyle ilgili olduğunu söyledi. Batı’nın Müslüman ülkelere tutumuyla ilgili bilgiler veren Karakoç, İslam ülkelerinin gaflet içerisinde olduğunu, dağınık ve hepsinin kendi sınırında kaldığını belirterek işimizin zor olduğunun bilinmesini istedi.

Füze Kalkanı Protestosu

Füze kalkanı projesi işgal projesidir

Batı’nın Filistin, Irak, Afganistan ve Çeçenistan gibi Müslüman ülkelere yaptıklarını şimdi Suudi Arabistan, İran ve Türkiye’ye yapmak istediklerini belirtti. Suudi Arabistan’ın batı’dan silah satın alıp kendi ülkesinde onlar için stok yaptığını belirten üstad, onlar için yapılan stokların paralarının ödenmesinin saçmalığına ve korkaklığına vurgu yaparak, füze kalkanı projesinin de Türkiye için işgalin ilk adımı olduğunu belirtti. Füze Kalkanı

Irak’ın düştüğü hatalara düşülmemesini, bu tip proje ve uygulamaların tehlikeli olduğunu belirten üstad, “ onları davet ederseniz hiç çekinmeden gelirler ancak çıkartmaya gücünüz yoksa mümkün değil çıkmazlar” diyerek uyanık olunmasını tavsiye etti. 200 yıldır devam eden yanlış politikaların ülke için olumlu olmadığını söyleyen üstad, sadece bu hükümeti eleştirmediğini, muhalefet ve diğer partileri de eleştirdiğini ayrıca geçmiş zamanlarda iktidar olan partileri de eleştirdiğini belirterek, gerektiğinde muhalefet etmesini bilmemiz gerektiğini belirtti.

Kendimize dikkat edelim

Zor bir dönemde yaşadığımızı söyleyen üstad, kendimize dikkat etmemiz gerektiğini söyledi. Ancak kesinlikle ümitsizliğe kapılmamamız gerektiğini, dünyada tek bir diriliş eri kalsa dahi Allah’ın bu davayı başarıya ulaştıracağını söyledi. Bir meyvenin içinde oldukça fazla çekirdek yani tohum olduğunu bu tohumların elbette serpileceğini söyledi. “Diriliş nesli gelmiştir, gelecektir ve sonsuza kadar devam edecektir” diyerek az sayıda olunsa da, insanlara dirilişin anlatılmasının önemli olduğunu söyledi.

Hakikati söylemekten korkmayın!

Eldeki imkânların kısıtlı olduğunu gazete ve televizyon gibi kitle iletişim araçlarından mahrum olduklarını belirten üstad, gazetelerin söylemediği tehlikeli(!) şeylerin söylenmesi gerektiğini, başına bir şey gelse dahi hakikati söylemekten vazgeçmeyeceğini belirtti. Bizlerin de böyle yapması gerektiğini ve bunu söylemekten çekinmememizi, elden geldiğince iletişim araçlarıyla bunların yayılması gerektiğini söyledi.

Daha sonra tekrar görüşmek dileğiyle konuşmasını sonlandırdı. Bense kısa bir süre daha kalıp, pencereden etrafı gözledim. Güleryüzlü ve sıcak insanların yüzlerini inceleyerek, gözlerinde ki ışıltıyı hissederek garip bir hisle evime yöneldim, içime.


 

Ramazan Sercan Somuncu bildirdi

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2010, 00:18
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan Subaşı
Kenan Subaşı - 10 yıl Önce

Amerikan Kalkınma Partililerinin bu açıklamayı kaale almasını beklemek saflıktır.İslami Coğrafya üzerinde tahakküm kurmak,gerekirse vurmak amacıyla konuşlanmış bir projedir bu.Sezai Karakoç şair olduğundan ileriye dönük başımıza gelecekleri algılamış ve yerinde tavır koymuştur.Gavurdan dost olur mu ?Ayıdan post olur mu ?Ekonominin iyileştiğini öne süren siyasetçilerin neleri feda edip neleri gözden çıkardığını bilmemiz lazım,tabi ateşli AKP taraftarları bunları halı altına süpürür mü tartışılır.

Eren Bahçeci
Eren Bahçeci - 10 yıl Önce

Çok güzel bir yazı olmuş. Ben de Dirliş Yayınları'nda öğretmen bir abinin yaptığı çayları içtim. O tadı hiçbir yerde alamadım. Üstad olmadığında heyecanla, etkili bir muhakeme ile "Diriliş"i anlatırdı. Son gidişlerimde göremedim. Selam.

mehmet baştürk
mehmet baştürk - 10 yıl Önce

bazı şeyler yaşanmadan anlaşılamıyor. üstat felaket gelmeden uyarıp duruyor fakat ibret alan nerde. adı konulmamış bir sürec yaşanıyor. Rabbim ittihat ve ihlas versin.

bb
bb - 10 yıl Önce

kesinlikle ümitsizliğe kapılmamamız gerektiğini, dünyada tek bir diriliş eri kalsa dahi Allah’ın bu davayı başarıya ulaştıracağını söyledi. Bir meyvenin içinde oldukça fazla çekirdek yani tohum olduğunu bu tohumların elbette serpileceğini söyledi. “Diriliş nesli gelmiştir, gelecektir ve sonsuza kadar devam edecektir”-- muhteşem

elif
elif - 10 yıl Önce

Tek bir diriliş eri kalana dek diyor ya ne kadar zorlama ve suni halbuki bunun tabii olanı hangisi Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak/sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak! Milli mutabakat metnimiz bize bunu belirtmişti zaten,son ocak kalana dek tek bir müslüman kalana dek küfürle hakkın mücadelesi devam edecek,korkma! Ve son bir hatırlatma Türkiye'de İstiklâl Harbi'ni kaybedenler bir an pes etmedi,İstiklâl harbi'ni kazananlar ise bir an söz sahibi olmadı!

Kenan Subaşı
Kenan Subaşı - 10 yıl Önce

Elif Hanım çok hızlısınız!.'Tek bir diriliş eri kalana dek diyor ya ne kadar zorlama ve suni' demişsiniz.Bahsettiğiniz kişinin yaklaşık 50 yıllık bir düşünce hayatı var. Buradaki vurgu sahabeden birinin bir kolunu kaybetmesiyle diğer koluyla sancağı taşımaya gayret etmesi anlamına gelir.Yani son kan damlasına kadar mücadele,son kişi (diriliş eri) kalsa da mücadele.Suniymiş,zorlamaymış.Şu yazdığınıza bir bakın.Suniymiş zorlamaymış.Bacak bacak üstüne atmış roman eleştirmeni gibisiniz.

Yazık.

elif
elif - 10 yıl Önce

Suyun başını tutanlara sesleniyorum, siz benim yazdığım paragrafta ne dediğimi gayet iyi anladınız.O yüzden suyu bulandırmaktan vazgeçin,bulanık suda balık avlayanların başlarına ve başımıza ne getirdiği malumunuzdur!İnanın bu yazıyı bağdaş kurarak yazıyorum,yine mi yazık?

edep ya hu
edep ya hu - 10 yıl Önce

kişisel tartışmalara girmekten ziyade yazının özünü kavrayıp düşünce üzerine tartışmayı yeglerim ancak yine de kenan subası ya teşekkür etmeyi bir borç bilirim. s. karakoç hayatını tümüyle fikre adamış, davasından bir an dahi uzak kalmamış büyük düşünce adamlarımızdan biridir ve kalkıp bazı insanların hakikaten de 50i yılı aşkın bir davacının çilelerle yogurarak olusturdugu cumlelerını sunı, zorlama diye eleştirmeye yeltenmesi icinde bulundugumuz vahım durumu bır kez daha gozler onune serıyor.


banner19

banner13

banner26