banner17

Kalender insanİZM'den sıkıldı!

Ferhat Kalender, yeni kitabında, insanİZM'den kaynaklanan sıkıntıların insanlığa huzur getiremeyeceğinin altını çiziyor..

Kalender insanİZM'den sıkıldı!

Yol ve Kavil... Yolcu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Kalender’in üçüncü kitabı. Yolcu Dergisi’nin ‘Seyir Defteri’ bölümünde kaleme alınan yazıların yer aldığı kitap, bir direniş manifestosu niteliği taşıyor.

Yol ve Kavil, Ferhat Kalender
(+)

Yola nasıl çıkmalı?

Pusulası dünya cennetini gösteren, bütün değerleri metalaştıran; temelsiz, fikirsiz ve Allahsız bir sistem ile dünyayı yönetme çabası güdenlere bir tepki niteliğini taşıyan cümleler okudum Yol ve Kavil’de.

Tevhid iklimini selamlamadan, ilahi olana sarılmadan, her işe “Esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla” başlamadan, insanın insana ve her şeye kulluğunu reddeden o mübarek lafız Lailaheillallah’ı dillendirmeden, sahiden inanıp güvendiğimizi gösterecek ölçüde tutunulan tüm dalları bırakmadan yola çıkmanın ne denli yanlış olduğunu haykırıyor Ferhat Kalender.

İnsanİZM’den kaynaklanan sıkıntılar

İnsanın, modernizm, hümanizm, sekülerizm, globalimiz, liberalizm, oligarşizm gibi tabirlerle uyuşturulup uyutulamaya çalışıldığına dikkat çeken Kalender, kısacası insanİZM’den kaynaklanan sıkıntıların insanlığa huzur getiremeyeceğinin altını çiziyor. “Rahatsız etmiyorsa nedir ki söz?” önsözüyle başlayıp, “Tutunduğun dalı bırak!” sonsözüyle bitiyor kitap. Rahatsız edilmek isteyenlere...

İsteme Adresi: yolcuabone@hotmail.com  Tel.: 0 312 430 30 88

Eyyüp Akyüz bir dalı daha bıraktı

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 12:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
tuğçe gülbeyaz
tuğçe gülbeyaz - 9 yıl Önce

kitap çok hoş bir sonla bitiyor. Allah yolcu'ya zeval vermesin

selçuk k
selçuk k - 9 yıl Önce

has adam, kalender adam. ferhat adam.

feriha nur tekin
feriha nur tekin - 9 yıl Önce

bu kitap cok iyi! kalemine sağlık kalender. zor adamsın vesselam.

banner19

banner13

banner20