İsmet Özel'e Dört Bilet Lütfen!

Durun durun hemen heyecanlanmayın. Bir İsmet Özel filmi gösterime girmiş değil. Ama bir İsmet Özel filmi yapılsa da fena olmaz hani...

İsmet Özel'e Dört Bilet Lütfen!

İSMET ÖZEL'E 4 BİLET!toparlanın-gitmiyoruz-03-2-bas.jpg

 

Durun durun hemen heyecanlanmayın. Bir İsmet Özel filmi gösterime girmiş değil. Ama bir İsmet Özel filmi yapılsa da fena olmaz hani. 

 

Usta yönetmenlerimize bu vesileyle bir selam yollamış olalım buradan. Peki nedir bu 4 bilet muhabbeti? Yakınlarda yayımlanan 4 İsmet Özel kitabı. Bunların üçü “Toparlanın Gitmiyoruz” başlığı altında yayımlandı. 3 cilt halinde toplanan bu kitaplarda neler var? 

 

İsmet Özel'in Sorulunca Söylenen dışında kalan bütün söyleşileri, konferansları, konuşmaları toplanmış bu ciltlerde. Muazzam bir kaynak. Ayrıca kitapların sonuna da dizin eklenmiş ki, tadından yenmez olmuş bu kitaplar. Ismet Özel hayranlarına duyrulur. Elinizi çabuk tutun tükenebilir kitaplar. Ismet Özel'e 4. bilet dergah yayınlarından çıkan “İsmet Özel, Şiire Damıtılmış Hayat" isimli kitap. 

 

İbrahim Tüzer'in hazırladığı bu kitap 600 sayfayı bulan yekunuyla tam

bir İsmet Özel kılavuzu. Kitap İsmet Özel'in hayatı, edebî

görüşleri, yayın faaliyetleri, şiirleri, şiirlerindeki dil ve üslup başlıklarında oldukça sağlam bir akademik disiplinle hazırlanmış. Özellikle hayatı kısmında yazarın bizzat İsmet Özel'le yaptığı  söyleşilerin yer aldığı dipnotları büyük bir heyecanla okuduğumu itiraf etmek istiyorum. Ismet Özel'i daha yakından tanımak


isteyenlere bu 4 kitabı hararetle tavsiye ediyorum.

 

 

 


Ahmet Edip Başaran bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2010, 00:52
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26