İsmet Özel'in Kırk Hadis Konuşmaları Artık Youtube'da

İsmet Özel'in Ramazan ayında bir radyo programında kırk hadis-i şerifi şerh etmeye gayret etmişti. Bu şerhlerin metinleri Kırk Hadis ismiyle kitap olarak da basılmıştı. Şimdi bu radyo konuşmaları Youtube'a da yükleniyor.

İsmet Özel'in Kırk Hadis Konuşmaları Artık Youtube'da

İsmet Özel’in Kırk Hadis kitabı, yüzyıllardır yüzlerce âlim tarafından hazırlanan kırk hadis seçkileri arasında müstesna bir yere sahiptir. Bu müstesna yer en başta, günümüzden Müslüman bir şairin Resulullah’ın sözlerine getirdiği yorumların inceliğinden gelmektedir. Bu kitap İsmet Özel’in radyoda yaptığı konuşmaların metinlerinden müteşekkildir.

Bu kayıtların yalnızca ilki bir süredir erişime açıktı, diğerleri ise ortalarda gözükmüyordu. Ancak ne mutlu ki bir aydır kırk hadis isimli Youtube kanalı üzerinden bu konuşmalar bölüm bölüm yüklenmeye başlanmış. Yaklaşık 20 dakikalık olan bu kayıtlar mübarek ramazan ayında, günün yoruculuğu sırasında oldukça derin, ferahlatıcı bir nefes almak için çok güzel bir imkan sunuyor. Şu ana dek 27. bölüme kadar yüklenmiş (1. Bölüm bu kanalda olmasa da diğer Youtube kanallarında mevcut). Hizmeti geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz.

(İsmet Özel’le bu kitaptan hareketle yapılmış bir röportajı da buraya iliştirelim.)

M. Murtaza Özeren

Kırk Hadis, İsmet Özel

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 17:37
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 12 ay Önce

Müjdeli haberiniz için teşekkürler. Tamamı yüklenmiş. Keşke eski tv programları da bulunup yüklense. Ramazana iyi geldi bu programlar.

banner19