banner17

İsmet Özel 28 Şubat'ta ne yazdı?

İsmet Özel, son kitabı 'Hayatın Mânâsı versus Mânâlı Bir Hayat' kitabında kimi müslümanlar için ne diyor?

İsmet Özel 28 Şubat'ta ne yazdı?

İsmet Özel’i aramızda hiç okumamışlar on yıl önce daha azdı belki. Okuyup da anlaşılmaz bulanlar, lafı anlaşılmamak için yazdığına getirebilecek cüreti o zaman da bulabiliyorlardı. Neİsmet Özel -Hayatın Manası versus Manalı Bir Hayat de olsa güdük bir laik eğitim sisteminden, Türkiye Cumhuriyeti’nin, vatandaşlarını maruz bıraktığı şapşal bir kültür ortamından besleniyorlardı. Hâlâ da besleniyorlar. Dindar bile olsalar bu aptallaştırıcı etkiden uzak durmak herkes için elbette kolay değil.

Onu ciddiye alanlar azaldı!

İsmet Özel’i okuyanlar yıllar içinde azaldı. Şöyle oldu, böyle oldu ama bu oldu. Sadece İsmet Özel’i okuyanlar değil, onu ciddiye alanlar da azaldı. Bu arada Türkiye’de bir şeyleri ciddiye alanlar da azaldı. İsmet Özel de, bütün bir derdi olan yazarlar da bu ciddiye alınıştaki azalmadan nasibini aldı elbette.

İsmet Özel'i sadece medyadan takip etmemeli!

İsmet Özel hakkında bir kanaatiniz olabilir. Olumlu ya da olumsuz. Ama eğer kitaplarını okumayıp sadece medyadan gördükleriniz, duyduklarınız, okuduklarınız ile kendinize İsmet Özel hakkında bir kanaat oluşturuyorsanız sizi elbette ciddiye almamak gerekir!

Zannetmeyiniz ki bu satırları yazan İsmet Özel’in söylemlerine topyekün bağlanmış birisidir. İsmet Özel’i severiz, onun derdiyle dertleniriz. Onu okuruz. Onun için dua ederiz. Kimi konularda da ondan farklı düşünür ve ederiz. Derdi olan insanların onu akl-ı selim ile okumasını dileriz.

Milli Gazete, Yeni Şafak, Gerçek Hayat!

Günümüzde İsmet Özel’i okuyanlar daha da azalmış durumda. Ama İsmet Özel’in son derece kıymetli kitapları yayınlanmaya devam ediyor. İsmet Özel, yaklaşık 6 yıldır Milli Gazete’de yazmıyor. 9 yıldır Yeni Şafak’ta yazmıyor. 5 yıldır Gerçek Hayat dergisinde yazmıyor.

İsmet ÖzelYine de onu takip eden insanlar var. Büyük bir kısmımız ise ‘Amaaan, İsmet Özel’i mi ciddiye alacağız!’ diyor. Bu tepkileri verenlerin bir kısmı haksız da değil ama büyük bir kısmı elbette haksız!

Hayatın Mânâsı versus Mânâlı Bir Hayat

Ben İsmet Özel’i medyadan değil kitaplarından takip etmeyi önerebilirim ancak. Son kitabı, 28 Şubat süreci yaşanırken kaleme alınmış yazılardan oluşuyor. 1997 yılına ait yazılar. 200 kadar yazısı alınmış kitaba. 2 Ocak’tan 29 Aralık’a kadar 97 yılı içinde yazılmış yazıları var İsmet Özel’in bu kitapta. İslamî Hareket, RP’nin durumu, derin devlet, çeteler, Türkiye ve batı ile ilişkileri, müslüman gazete yazarlarına ilişkin yazılardan oluşuyor kitap.

Hiç İsmet Özel okumamışlara özellikle okumalarını öneririm.

Ayşe Leyla Uysal işaret etti

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 10:14
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet sait çakar
mehmet sait çakar - 8 yıl Önce

bence mavi jeans'tır. babalar gününde alınmıştır :)

Enes Albay
Enes Albay - 8 yıl Önce

İsmet Özel'in 28 Şubat sürecinde yazmış olduğu yazılar ne kadar dikkate alındı bilmiyorum ama 12 Eylül 2010 gününe uy(u)mamak için yapmış olduğu uyarılar dikkate alınması gerektiği kanaatindeyim.

Selçuk Murat
Selçuk Murat - 8 yıl Önce

12 eylül'de bu milletin inançlarıyla ve değerleriyle kavgalı bir yargının değişmesine mi karşısın? Yaş tan askerlerin dinini yaşadığı için atılmasının önüne geçilmesine mi karşısın? askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasına mı karşısın? chp düzeninin devamını mı istiyorsun?

Kadir
Kadir - 8 yıl Önce

İsmet Özel'in kendisi yıllar önce uyuşup mahalleyi terk ettiği için uyuyanları da ancak yanlış uyarabilir!

Muhammed
Muhammed - 8 yıl Önce

onu mu ciddiye alıcaz diyenlerin bir kısmı haklı diğer kısmı nasıl haksız oluyor.ismet özel'i ciddiye almak diye birşey yok.bu ülkeyi,insanları,kuranı,şiiri, hakikati ciddiye almak diye birşey var.o zaman ismet özel'den kaçamazsınız.

Turan koçak
Turan koçak - 8 yıl Önce

Hayata gözlerini marksizim ile açıp oradan islamcılığa, ve oradanda ırkçı faşist bir mecraya savrulan bir adamın neyini ciddiye alacağız.İsmet Özelin en vandal biçimiyle özellikle kışkırtmaya çalıştığı kürt ve alevi düşmanlığının tevile gelir yanı yoktur.

Mustafa Kayalı
Mustafa Kayalı - 8 yıl Önce

Biz İsmet Özel'i de biliyoruz, diğerlerini de. Anlaşılan siz Özel'den başkasını bilmiyorsunuz. Bu kişi benim için 'Hiç bir şey ifade etmiyor' dersem haksızlık ederim. Tüm kitaplarını okudum. Çok okuyan biriyim. Ama o bir gelenekten gelmiyor. İnsanlara saygılı değil. Biz ondan keşke özgün ve çok anlamlı lâflar duysak. Bilakis boyundan büyük laflar etmek için olmadık şaklabanlığı yapıyor. İnsanlara saygısız ve küstah. Bu adam da, onu göklere çıkaranlar da şiddetli yoksunluk psikolojisi içindel

memmet
memmet - 8 yıl Önce

adam, artistik ve agresif ve ene dolu tavırlarıyla nehrin yönünü değiştirmeye çalıştı ve kendine benzer hastaliklı bir nesil yetiştirdi.


banner19

banner13

banner20