Hüdâvendigâr'dan selam geldi

Bursa'da okuyan bu gençler işe güzel bir dergi çıkarmakla başladılar. Başka güzel hedefleri de var..

Hüdâvendigâr'dan selam geldi

Yeni bir dergi Hüdâvendigâr. Genç alaylılar. Ocak 2010 tarihinde ilk sayısı yayınlanmış. ‘Alaylıların Dergisi’ sloganıyla çıkmışlar yola genç arkadaşlar.

Hudavendigar
(+)

Bursa çıkışlı Hüdâvendigâr. Bursa’nın eski isimlerindenmiş Hüdâvendigâr, bunu da bu genç dergiden öğrenmiş oluyoruz. Derginin diğer bir sloganıysa ‘İlahiyat-Edebiyat ve Hayat’. Yerel midir ulusal mı, fanzin mi? Buna zaman ve okur karar verecek. Genç arkadaşlar çıkartıyor sonuçta bu dergiyi. Alaylılardan kasıt nedir bu net ve sarih değil ayrıca.

Gelişmeye açık bir dergi

Genç derginin heyecanı görünüyor bir şekilde. Heyecan her zaman iyiyi mi işaret eder? Umarım öyledir. Dergi ilerlemeci bir tutumla yayınını sürdürmek isteyen genç arkadaşlarla nefes alıyor. Gelişmeye açık olduğunun altını çiziyor Endülüslü Adil. Acemi olduğunun farkında olduğunu, ustalara sitemle karışık bir saygı beslediğini, bu sebeple eleştirilere açık olduğunu yineliyor.

Hedef ilahiyat fakülteleri arası bir platform oluşturmak

Ayrıca bir yandan da ilahiyat fakülteleri arası bir ilahiyat-edebiyat platformu oluşturmayı amaçlıyorlar. Bu amaçla Uludağ İlahiyat başta olmak üzere, Rize ve Ankara’daki ilahiyat fakültelerine de ulaşmışlar.

Büyük niyetler peşinde olan alaylılara, ne diyelim, başarılar diliyoruz.

Endülüslü AdilAli OsmanÖmer Faruk Çevik

Dergide emeği geçen genç arkadaşlar Ali Osman Sarı, Endülüslü Adil, Ömer Faruk Çevik… Daha ileriye sürmek atı… Mesele bu. Genç arkadaşlardan beklediğimiz de bu…

Hüdâvendigâr dergisi için iletişim: hudavendigardergisi@gmail.com

 

 

Vural Kaya, gençlere dikkat çekmek istedi

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2010, 17:54
banner12
YORUM EKLE

banner19