Haydar Murat Hepsev'in dergisi!

O uzun yıllardır kendi kozasında, ortalarda pek görünmeden, yaygara çıkarmadan idealindeki yüce devlet için çalışan bir yazarımız.

Haydar Murat Hepsev'in dergisi!

Haydar Murat Hepsev uzun yıllardır kendi kozasında, ortalarda pek görünmeden, yaygara çıkarmadan idealindeki yüce devlet için çalışan bir yazarımız.

90'lı yıllarda Yüce Devlet'i çıkarmaya başlamıştı. Sonra dergi durdu.

Yüce DevletAma böyle insanlar duramaz elbet.

Haydar Murat Hepsev bir Diriliş eri, Diriliş emekçisi.

Yüce Devlet ismi de Üstad Sezai Karakoç'un Diriliş fikriyatından geliyor. 

 

Kirli devlet mi yüce devlet mi?

Devletin olabileceğinden de ilerde isminin kirlendiği, halk düşmanı kim varsa onların kötü emelleri için alet ettikleri birinci yapı konumuna düşmüşken birilerinin Yüce Devlet'ten sözü açması eleştirilebilir.

Elbette Haydar Murat Beyin derdi, kavgası kirlilikte zirve yapan bir devlete övgüler düzmek değil!

İdealindeki devlet anlatmak istiyor bence o.

Devletçilik, anarşizm, sivil itaatsizlik, garson devlet, despot devlet, robotlaştırıcı devlet, derin devlet derken bunların arasında Yüce Devlet'ten sözü açmak en azından kulak kesilmeyi gerektiriyor. "Bakalım neler diyor Yüce Devlet'i isteyenler" demek lazım en azından.

Haydar Murat Hepsev

Eylülde çıktı!

Yüce Devlet dergisi Eylül ayında tekrar çıkmaya başladığında sizlere bunu duyurmak istedim ama açıkçası bu çıkışı size haber veremedim. Şimdi 3. sayısı çıkmış derginin. 

4. sayısı ise Ocakta çıkacakmış. Çünkü Haydar Murat Hepsev Bey Hac ibadetini gerçekleştirecekmiş inşallah.

Yüce DevletHaydar Murat Bey ile şimdiye kadar hiç tanışma imkanımız olmadı. Lakin kendisi bulunduğu yerde sürekli bir şeyler yapmaya çalışan değerlerimize büyük hürmetim olduğu için "Bir gün tanışırız inşallah" dedim içimden hep.

Derginin ilk sayısını özenle okudum. İstifade ettiğim güzel yazılar beni mutlu etti. 

Murat Sırrıoğlu'nun Risale i Nurların dili hakkındaki yazısı, Talip Mert'in Üstad Necip Fazıl'ın babası ve annesi ile ilgili yazısı, Ahmet Ragıp Akay'ın ve Haydar Murat Hepsev'in yazılarını  beğendiğim yazılar olarak zikredebilirim.

Yüce Devlet Dergisi’nin 3. sayısı olan Kasım sayısında H. Murad Hepsev Yüce Devletimiz Vardı Bizim demiş. ayrıca Dahhak'ı bir roman olarak yazmaya devam etmiş. "Kürtler yaban, Kürtçe yabancı dil değil" başlıklı yazısına gelen tepkilere de cevap vermiş. Ayrıca Cemil Meriç'in MTTB'deki bir konferansında tuttuğu notları da yayınlamış. O notları ç-alıntı köşemize alıntılıyoruz.

Londra'nın İslami finans merkezi olmak istediğini ifade eden bir yazı tercüme edilmiş Muhammed Ebu Hasbo'dan. Murat Sırrıoğlu Bediüzzaman'ın tarkiatını ele almış. Ahmet Ragıp Akay Ebubekir Siraceddin'den yani Martin Lings'ten Kur'an Süslemeleri üzerine bir yazı tercüme etmiş.

Yüce Devlet dergisini internet sitesinden de takip etmek mümkün.

http://www.yucedevlet.com/

 

Asım Gültekin haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2009, 09:01
banner12
YORUM EKLE
YORUMLAR
a.murat
a.murat - 9 yıl Önce

devleti kutsallaştıran müslümanlar!

ah! ah!

ÖKKEŞ KUL
ÖKKEŞ KUL - 7 yıl Önce

Dünyabizim'in eski bir izleyicisiyim. Lakin Asım hocamızın bu yazısını yeni gördüm. 30 yıl önce olsaydı YüceDevlet adı belki hoşumuza giderdi.Ama bugün artık devleti insanın hizmetinde görüyoruz, insanı devletin hizmetinde değil.Müslümanlar artık ne devleti, ne başka dünyevi değeri fetişleştirmiyor.Bu zihniyetin terkedilmesi gerektiğini düşünüyorum.

banner19