Gülçin: Büyümeye Direnenler Kılavuzu

Vildan Sert imzasıyla Mecaz Çocuk Yayınları’ndan çıkan Büyümeye Direnenler Kılavuzu sadece bunları anlatmıyor: Teknolojiyle yeni tanışmış teyzeler, kümesteki tavuklar, piknik yapmak isterken yanlışlıkla ünlü olan bir aile ve daha neler neler…

Gülçin: Büyümeye Direnenler Kılavuzu

Gülçin, dünyaya pembe gözlüklerinin arkasından bakan şirin mi şirin bir çocuk. Biraz da haylaz tabii. Fakat onun bu haylazlığı yetişkinlerle aynı dili konuşamamasından kaynaklı. Çünkü yetişkinlerin hayal kurmayı vakit kaybı olarak gören sıkıcı dünyaları Gülçin’e pek hitap etmiyor. O da kendine ayrı bir dünya kurmuş bu yüzden. Hem de yaşı ne kadar büyük olursa olsun, yetişkin olmayı reddeden dedesiyle birlikte.

Tonton olmayan ama tonton dede tatlılığında, son derece atletik ve büyümeye direnen süper dedesi, Gülçin’in en yakın arkadaşı. Bir araya geldiklerinde tam bir “Bitirim İkili” oluyorlar. Birlikte youtube kanalı açıp videolar bile çekiyorlar üstelik. Tabii bu durum onların başına birazcık dert açıyor ama şimdi konumuz bu değil.

Onların bu Bitirim İkili grubuna dâhil olmak isteyen biri daha var: Gülçin’in küçük kardeşi Metin! Ama ekibe girmek o kadar kolay mı? Çabalaması gerekiyor Metin’in bunu için. Çünkü ablası Gülçin’in performans değerlendirmesine tabi tutulacak. Sonrasında girebilecek mi acaba ekibe?

Bir de Gülçin’in tıpkı kendisi gibi eğlenceli bir arkadaş grubu var. Kendileri için yapılan oyun alanını korumak için eylem yapacak kadar da çılgınlar hem de. Büyümeye direniyorlar hep birlikte. Fakat Vildan Sert imzasıyla Mecaz Çocuk Yayınları’ndan çıkan Büyümeye Direnenler Kılavuzu sadece bunları anlatmıyor: Teknolojiyle yeni tanışmış teyzeler, kümesteki tavuklar, piknik yapmak isterken yanlışlıkla ünlü olan bir aile ve daha neler neler… Her şey var bu kılavuzda. En başta da zengin bir hayal gücü, güzel bir dil ve tam kıvamında bir çılgınlık sunuyor büyümeye direnmek isteyen tüm okurlarına.

           

Yayın Tarihi: 13 Eylül 2021 Pazartesi 13:00
YORUM EKLE

banner19

banner36