Gençlerin heybesinde neler var?

Heybe dergisi, Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin çıkarmış olduğu bir fanzin.

Gençlerin heybesinde neler var?

Heybe dergisi, biz Üsküdar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin çıkarmış olduğu bir fanzin. Cahit Zarifoğlu’nun vefatının 23. yıldönümü olması sebebiyle bu sayıda değerli yazarlarımız Cihan Aktaş, Mürsel Sönmez ve Asım Gültekin’e Zarifoğlu’nu sorduk Heybe ekibi olarak. Ali Haydar Üsküdar AİHL Haksal ile yapılan röportajda da, gençliğinde ve her daim yanında bulunduğu Zarifoğlu’nu konuştuk.

Şiir de var, deneme de, karikatür de…

Heybe Dergisinin editörlüğünü Esra Erdoğan yapıyor. Dergide şiirleri ile yer alan arkadaşlarımız: Lübeyne Bal, Recep Hasar, Zelihanur Baştuğ ve Esra Erdoğan.

Semihanur Bahadıroğlu, Merve Acun, Havva Ramazanoğlu, Recep Hasar, Mehmet Bahadıroğlu, Nurhilal Yenitürk ve Zeyneb Arpacık deneme ve hikâyeleriyle Heybe’deler.

Mücahit Bulut da bizlere bir kez daha boykotu hatırlatan karikatürüyle Heybe’de.

 

Semiha Nur Bahadıroğlu bir heyecanla haber verdi

Yayın Tarihi: 01 Temmuz 2010 Perşembe 18:28 Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2010, 20:53
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
m.salih akbey
m.salih akbey - 11 yıl Önce

yazın dünyasının mutfağı fanzin dergilerdir.bu dergilerde yetişen nice yürek şimdilerin etkin yazarları,şairleri ve aktivistleri olmuşlardır..bu derinin editöryal ekibini ve emeği geçenleri kutluyorum...kapak tasarımı da harika olmuş ayrıca :) kıskandık yani

ayşenur
ayşenur - 11 yıl Önce

Yazılara göz attım.,gerçekten çok güzel,tebrik ediyorum sizi,biz gençlere çok yararlı olacağını düşünüyorum...Allah sizden razı olsun..

banner26